پرونده کدخبر: 255849 ارسال پرینت 310

رکنا: عضو هیئت ویژه گزارش ملی بررسی حادثه ساختمان پلاسکو گفت: تنها تعدادی از واحدهای تجاری ساختمان پلاسکو بیمه بوده وکل ساختمان از سوی مالک بیمه نشده بوده است.

به گزارش رکنا، نصرالله طهماسبی آشتیانی در نشستی به منظور ارائه گزارش ملی حادثه Incident ساختمان پلاسکو برگزار شد گفت: مقوله بیمه بخشی از مدیریت ریسک به حساب می آید و افرادی که دارای مال هستند وظیفه دارند از داشته خود حفاظت کنند .
وی افزود: وظیفه حفظ مال برعهده صاحب مال است و فرد ویا سازمان ها موظف هستند برای جلوگیری از هر گونه خسارت اموال خود را بیمه کنند.
عضو هیئت ویژه گزارش ملی بررسی حادثه ساختمان پلاسکو با تاکید بر اینکه ساختمان پلاسکو بیمه نبود اظهار کرد: برخی از واحدهای تجاری ساختمان پلاسکو بیمه بودند اما کل ساختمان بیمه نبود واین به تصمیم مالک بر می گردد.
طهماسبی آشتیانی در خصوص مشکلات ساختمان 5 طبقه ای که در پشت ساختمان پلاسکو بنا شده است تصریح کرد: واحدهایی که در این ساختمان 5 طبقه به پلاسکو چسبیده بوده است تا حدودزیادی تخریب شده بود اما سایر واحدها تنها دچار دود زدگی وسیاه شدن رنگ شده بود.
وی ادامه داد: بیمه خسارت های لازم به این واحدها را پرداخت کرد واینطور نبود که این ساختمان 5 طبقه به طور کامل تخریب شود.
عضو هیئت ویژه گزارش ملی بررسی حادثه ساختمان پلاسکو درخصوص وضعیت بیمه ای ساختمان پلاسکو اذعان کرد: بر اساس اطلاعات به دست آمده از سوی یکی از شرکت های بیمه گذار در سال 89 بنا به درخواست شورای ساختمان پلاسکو این بیمه با صدور یک فقره بیمه نامه آتش سوزی ، ساختمان و تاسیسات به طور یکجا در مقابل خطر آتش سوزی انفجار و صاعقه به مبلغ 68میلیارد ریال ساختمان را تحت پوشش قرار داده بود.
طهماسبی آشتیانی ادامه داد: این بیمه نامه در پایان مدت بیمه با افزودن خطر زلزله به مجموعه خطرات بیمه شده برای یک دوره یکساله دیگر تمدید شده بود اما در سالهای بعد شاهد این اتفاق نبوده ایم.
وی با ارائه آماری از تعداد واحدهای تجاری بیمه شده در ساختمان پلاسکو گفت: بر اساس اطلاعات بیمه مرکزی از تعداد 580 واحد کسبی موجود در ساختمان پلاسکو تنها 304 واحد مستقر در ساختمان و 27 واحد همجوار آن به مبلغ 661 میلیارد ریال تحت پوشش بیمه بوده اند.
عضو هیئت ویژه گزارش ملی بررسی حادثه ساختمان پلاسکو در رابطه با کیفیت اقدام شرکت های بیمه درجبران خسارت خاطر نشان کرد: پس از وقوع حادثه شرکت های بیمه آمادگی خود برای تشکیل پرونده وپرداخت خسارت را اعلام کرده وبرخی از آنها بدون تشریفات اداری کار خود را آغاز کردند.
طهماسبی آشتیانی از پرداخت 310 میلیارد تومان به کسبه حادثه دیده ساختمان پلاسکو از سوی شرکت های بیمه گذار خبر داد وتصریح کرد: تا تاریخ 11 اسفند 95 مبلغ 310 میلیارد ریال خسارت به کسبه پلاسکو از سوی شرکت های بیمه پرداخت شده و قرار است مبلغ 54 میلیارد ریال نیز پس از تکمیل مدارک پرداخت شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر