پرونده کدخبر: 255812 ارسال پرینت 1112

رکنا: دو نفر از سرنشینان قایق صیادی پس از هفت روز سرگردانی در آب های آزاد نجات یافتند.

به گزارش رکنا، سید حسن ابراهیمی معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به نجات دو نفراز سرنشینان قایق صیادی پس از هفت روز سرگردانی در آب های آزاد گفت: در پی اعلام خبر یک کشتی یونانیMT) FINESS ) در حال عبور از آب های دریای عمان، طی تماس مخابراتی با مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار (MRCC)، سرگردانی یک قایق صیادی با دو نفر سرنشین را به مرکز MRCC اعلام کرد؛ سپس با وجود شرایط نامساعد جوی، بلافاصله شناور ناجی۵ به محل اعزام و در موقعیت مربوطه حضور پیدا کردند.
در ادامه این عملیات سرنشینان پس از انجام معاینات اولیه پزشکی از سوی شناور ناجی ۵ به اسکله شهید کلانتری منتقل و به سلامت به خانواده هایشان، تحویل داده شدند.
وی افزود: این دونفرسرنشین قایق صیادی پس از هفت روز سرگردانی در دریا، در فاصله ۸۰ مایلی از سواحل بندر چابهار از سوی تیم جستجو و نجات اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان نجات یافتند.
معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: افراد مضطر از صیادان بندر سیریک استان هرمزگان بوده که به دلیل خرابی موتور قایق به مدت هفت روز تمام بدون آب و غذا در دریا سرگردان بودند و شرایط جسمی آنها نشان دهنده تحمل شرایط دشوار از سوی آنها بوده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر