پرونده کدخبر: 255339 ارسال پرینت 1515

رکنا: یک مرد با ماشین های لوکس به خواستگاری دختران می رفت تا نقشه کثیفش را اجرایی کند.

26 دیماه سال 95 زن جوانی با مراجعه به کلانتری 126 تهرانپارس به مأمورین اعلام داشت که توسط شخصی به نام "وحید . م" مورد زورگیری قرار گرفته است .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "زورگیری" و به دستور دادیار شعبه هفتم دادسرای ناحیه چهار تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه چهارم پلیس Police آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

زن جوان پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : " چندی پیش با خودرو شخصی خود در محدوده شمال تهران در حال تردد بودم که یک دستگاه خودرو بی ام و به من نزدیک شد و راننده جوان آن به بنده پیشنهاد دوستی داد ؛ در چندین جلسه ملاقات اولیه ، وحید با انواع خودروهای مدل بالا و گران قیمت از قبیل Benz ، B.M.W و ... به محل قرار می آمد و خودش را نمایشگاه دار خودرو در منطقه غرب تهران معرفی کرد ؛ در مدت زمان کوتاهی ، وحید به من پیشنهاد ازدواج داد و به این شیوه و شگرد اعتمادم بیش از پیش به او افزایش پیدا کرد " .

زن جوان در خصوص نحوه زورگیری  10 میلیون تومان توسط وحید به کارآگاهان گفت : "روز 26 دیماه قصد فروش خودرو را داشتم که وحید نیز مرا را به قصد تعویض پلاک همراهی می کرد ؛ در مسیر حرکت به سمت مرکز تعویض پلاک در منطقه تهرانپارس بودیم که وحید از من درخواست چند میلیون تومان پول کرد که [ بر خلاف انتظارش ] با مخالفت من مواجه شد ؛ ناگهان وحید با توسل به زور و استفاده از چاقو و تهدید به اسید پاشی ، عابربانک مرا سرقت Stealing و در مدت زمان کوتاهی 10 میلیون تومان پول داخل حساب را برداشت کرد " .

با توجه به شیوه و شگرد نحوه سرقت ، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که متهم پرونده به احتمال بسیار زیادی از مجرمین سابقه داری است که با طرح و برنامه ی قبلی و با استفاده از خودروهای گران قیمت کرایه ای اعتماد مالباخته را جلب و نهایتا سرقت خود را انجام داده است ؛ لذا چهره نگاری از مالباخته و بررسی سوابق مجرمین سابقه دار در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و متهم سابقه دار به نام "وحید . م"  30 ساله با 9 سابقه دستگیری و زندان Prison به اتهام ارتکاب جرایم مختلف زورگیری ، کلاهبرداری و موادمخدر مورد شناسایی قرار گرفت .

کارآگاهان در بررسی سوابق "وحید . م" اطلاع پیدا کردند که این متهم چندی پیش از زندان به مرخصی اعزام شده و از آنزمان تاکنون متواری شده است .

با توجه به اطلاعات بدست آمده از وحید . م ، سوابق وی در ارتکاب جرایم مرتبط با کلاهبرداری از زنان جوان در پوشش افراد ثروتمند ، بررسی پرونده های مشابه در پایگاه های مختلف پلیس آگاهی و دیگر اقدامات پلیسی ، کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از زنان جوانی شدند که وحید با طرح دوستی و عمدتا با بهانه ازدواج ، ابتدا اعتماد آنها را جلب و پس از گذشت مدت کوتاهی به شیوه های مختلف اقدام به سرقت و یا کلاهبرداری از آن کرده بود .

یکی از شکات در خصوص نحوه سرقت وجوه نقدش توسط "وحید . م" به کارآگاهان عنوان داشت : " به پیشنهاد و اصرار وحید تصمیم به تعویض خودرو شخصی خود گرفتم ؛ روز سرقت و در حالیکه پول حاصل از فروش خودرو شخصی ام را همراه خود داشتم ، وحید به دنبالم آمد تا مرا به نمایشگاه خودش در غرب تهران برده و خودرو مدل بالایی را برایم قولنامه کند . در غرب تهران ، مقابل یک نمایشگاه خودرو توقف کردیم ؛ وحید از من خواهش کرد تا از خودرو پیاده شده و با طرح این ادعا که نمایشگاه فروش اتومبیل متعلق به اوست ، از من دعوت کرد داخل نمایشگاه شوم تا او نیز پس از پارک ماشین به من ملحق شود ؛ در لحظه ی آخر ، به پیشنهاد وحید بسته ی حاوی پول را داخل ماشین گذاشتم تا وحید آنرا با خودش بیاورد ؛ هنوز به در ورودی نمایشگاه نرسیده بودم که ناگهان وحید با ماشین از محل دور شد و دیگر خبری از او نشد ! داخل نمایشگاه شدم و در آنجا با صاحب واقعی نمایشگاه روبرو شدم ؛ پس از چندین تماس ناموفق ، تلفن همراه وحید خاموش شد و آنزمان بود که متوجه نیت واقعی وحید شدم " .

با انجام اقدامات پلیسی ، نهایتا محل تردد وحید در منطقه یافت آباد شناسایی و در یک عملیات ضربتی دستگیر شد ؛ در زمان دستگیری ، وحید با ایجاد درگیری و استفاده از سلاح سرد قصد فرار Escape داشت که طی درگیری ، احدی از کارآگاهان از ناحیه دست به شدت مجروح شد اما نهایتا مهار ، دستگیر و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .

"وحید . م" که به مصرف مواد مخدر Drugs صنعتی از نوع شیشه اعتیاد دارد ، در همان تحقیقات اولیه و در مواجه حضوری با تعدادی از شکات دعوت شده به پایگاه چهارم پلیس آگاهی صراحتا به طرح دوستی و سرقت از تمامی آنها اعتراف کرد .

سرهنگ کارآگاه فخرالدین افراسیابی ، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : "با توجه به اعترافات متهم ، تاکنون بیش از 15 نفر از شکات پرونده که متهم پرونده به شیوه های مختلف اقدام به زورگیری ، کلاهبرداری و اخاذی از آنها کرده ، شناسایی و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران دعوت شدند ".

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در پایان این خبر گفت : "از کلیه شهروندان بویژه بانوانی که بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری ، فریب ، زورگیری و یا اخاذی قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در سیدخندان - خیابان ابوذر غفاری - بالاتر از بیمارستان رسالت - جنب کلانتری 120 سیدخندان مراجعه نمایند " .برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر