چهارشنبه‌‌ای که می‌سوزد و می‌سوزاند

پرونده کدخبر: 250609 ارسال پرینت 799

رکنا: استفاده از مواد محترقه در چهارشنبه‌ سوری پارسال مصدومان زیادی را بر جای گذاشت که تعدادی از تصاویر آن را در مطلب زیر مشاهده می‌کنید.

با نزدیک شدن به چهارشنبه آخر سال ترس و دلهره در دل های بسیاری از مردم موج می زند،بر اساس آمارهای اورژانس کشور با وجود هشدارها و اقدامات انجام روزهای آخر سال همه ساله شاهد حوادث تلخ و دردناک با طعم خون هستیم، حوادث که با نابینایی، قطع عضو،سوختگی شدید و جراحت زندگی جوانان و نوجوان را به آتش می کشد.

بر اساس آمارهای اورژانس و آتش نشانی دو گروه سنی 11 تا 16 سال و 17 تا 22 سال در معرض بیشترین خطر قرار دارند بنابراین نیاز است خطرهای استفاده از مواد آتش زا به نوجوانان و جوانان بیش از پیش گوشزد شوند.

گفتنی است؛ در راستای فرهنگسازی و جلوگیری از اقدامات پرخطر در شب چهارشنبه‌ سوری، رسانه ها، هنرمندان و برخی از نهادهای مردمی هر سال با انتشار تصاویر تلخ و وحشتناک از نابینا شدن افراد، قطع عضو، بروز سوختگی‌های شدید و جراحت‌های وحشتناک به جوانان هشدار می‌دهند.

در ادامه تصاویری از حوادث دلخراش که در چهارشنبه سوری سال گذشته برای جوانان و نوجوانان اتفاق افتاده و به دلیل شدت جراحت در ناحیه چشم به بیمارستان فارابی مراجعه کرده اند را مشاهده می کنید.

چهارشنبه سوری

چهارشنبه سوری

چهارشنبه سوری

چهارشنبه سوری

چهارشنبه سوری

چهارشنبه سوری

 

 اخبار مرتبط

ارسال نظر