رکنا: کلاهبرداران حرفه ای که تحت عنوان یک شرکت سرمایه گذاری جعلی و کمک به افراد نیازمند در تفرش 15 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، در تحقیقات کارآگاهان پلیس آگاهی این شهرستان دستگیر شدند.

به گزارش رکنا، سردار کیومرث عزیزی، فرمانده انتظامی استان مرکزی، گفت: در آذرماه سال جاری، پرونده ای به پلیس Police آگاهی شهرستان تفرش ارجاع شد که مستندات و بررسی های مقدماتی کارآگاهان، حاکی از کلاهبرداری گسترده متهمان در آن بود.
فرمانده انتظامی استان مرکزی در ادامه گفت: ماجرا از آنجا آغاز می شود که روزی متهمان پرونده مذکور که دو خانم سالمند هستند به دلیل اختلافات ملکی با یکی از اهالی شهرستان تفرش درگیر و با حضور به هنگام ماموران در محل نزاع در راستای حل مشکل خود ابتدا به کلانتری و پس از تشکیل پرونده قضائی مربوطه به پلیس آگاهی این شهرستان منتقل شدند.
وی بیان کرد: با ادامه تحقیقات کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی، مشخص شد که این دو خانم مدتی با فریب دادن مردم با حضور در مراسم مذهبی مختلف، اظهار می کردند که مالک شرکت و موسسه ای هستند که در زمینه خرید و فروش سکه و زعفران فعالیت داشته و سود حاصل از آن را در راستای خرید لوازم خانگی برای افراد نیازمند هزینه می کنند.
عزیزی خاطر نشان کرد: یکی از روش های حرفه ای متهمان برای فریب شهروندان به این صورت بوده که سعی می کردند اعتماد افرادی را که پول بیشتری به آن ها می دادند با پرداخت سود زیاد در کمترین مدت و نیز دادن وعده های دروغین، به سود خود جلب کنند.
این مقام انتظامی بیان کرد: با استعلام های صورت گرفته از سوی کارآگاهان پلیس مشخص شد که هیچ سابقه ای از ثبت شرکت توسط متهمان پرونده در سامانه ثبت شرکت ها موجود نبوده و به هیچ عنوان چنین شرکتی موجودیت خارجی ندارد.
عزیزی از شناسایی تعدادی از مالباختگان در روند رسیدگی به این پرونده خبر داد و یادآور شد: در روند تحقیقات با شناسایی 22 نفر از مالباختگان از سوی پلیس، مشخص شد که متهمان مذکور مبلغ 15 میلیارد ریال از آنان کلاهبرداری کرده اند.
فرمانده انتظامی استان مرکزی در پایان گفت: متهمان در اعترافات خود بیان داشتند که با سوء استفاده از احساسات خیرخواهانه مردم و حضور در مراسم مختلف، تحت عنوان یک شرکت فعال در امر خرید و فروش سکه و زعفران، مبادرت به کلاهبرداری از شهروندان می کردند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر