پرونده کدخبر: 230971 ارسال پرینت 20

رکنا: دزد مسلح دو بانک که می گوید در توهم شیشه ای دستور داشت تا به بانک ها دستبرد بزند دیوانه نیست.

به گزارش رکنا، ظهر پنج شنبه 8 مهرماه سال جاری مرد نقابداری با حضور در بانک کارآفرین شعبه دزاشیب در حالیکه اسلحه به دست داشت از کارمندان بانک خواست تا همه روی زمین بخواند و با شلیک تیرهوایی اقدام به سرقت Stealing 2 میلیون تومان از پشت گیشه بانک کرد و به سرعت پا به فرار Escape گذاشت.

در این مرحله تیمی از ماموران اداره یکم پلیس Police آگاهی تهران برای دستگیری سارق مسلح بانک دست به کار شدند تا اینکه ساعت 4 ظهر دوشنبه 19 مهرماه رییس موسسه اعتباری ملل(عسکریه) شعبه شهید ثانی خیابان دردشت در تماس با پلیس از دستگیر کردن سارق مسلح موسسه بانکی خبر داد.

بدین ترتیب ماموران با حضور در محل مرد 46 ساله را که اسلحه اسباب بازی در دست داشت را دستگیر کردند و در تحقیقات مشخص شد این مرد با در دست داشتن کارتن بزرگی به جلوی در موسسه مراجعه کرده و در حالیکه ساعت کاری موسسه تمام شده بود ادعا می کند که این بسته برای بانک ارسال شده است. به همین خاطر کارمند موسسه اقدام به باز کردن در بانک می کند اما این مرد با حضور در شعبه بانکی با در دست داشتن اسلحه دستور می دهد تا همه پولها را در اختیارش قرار دهند.

در ادامه ماموران پی بردند که رییس موسسه با توجه به تهدید مرد مسلح مجبور به باز کردن در گاوصندوق شده و 22 میلیون تومان را داخل ساک دستی سارق بانک قرار می دهد اما رییس موسسه در زمان خروج سارق مسلح به بهانه اینکه باید برای باز کردن در همراه وی باشد او را تا جلوی در همراهی می کند و زمانیکه مرد جوان قصد داشته سوار بر موتورش شود در رفتاری عجیب به عقب برگشته و در حالیکه هیچ کس در نزدیکی آنها نبوده ادعا می کند که محمد سوئیچ موتور را بده تا فرار کنیم که رییس موسسه در این مرحله با توجه به رفتار سارق مسلح وی را روی زمین هل داده و موفق به دستگیری سارق مسلح می شود.

سارق جوان که بابک نام دارد پس از دستگیری پیش روی بازپرس نصرتی در شعبه اول دادسرای ناحیه 34 قرار گرفت و در تحقیقات از وی مشخص شد که این مرد به خاطر اعتیاد به شیشه همیشه در حالت توهم بوده و از دوست خیالی اش به نام محمد دستور سرقت ها را برای وی صادر شده است.

در این مرحله بابک برای بررسی روانی به کمیسیون پزشکی قانونی فرستاده شد که کارشناسان پزشکی قانونی پس از اقدامات فنی سلامت روانی متهم را صادر کردند.

بنا به این گزارش، بازپرس نصرتی از شعبه اول دادسرای ناحیه 34کیفرخواست این دزد را به اتهام سرقت از دو موسسه بانکی صادر کرد و پرونده برای صدور حکم نهایی به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • ناشناس 0 0

    اعدامش کنید.اگه روانی بود می رفت سبزی فروشی نه بانک.پس کاملاعاقل بوده.پس اعدامش کنید