پرونده کدخبر: 230849 ارسال پرینت 29

رکنا: مزاحم تلگرامی که نقشه کثیفی را برای اخاذی از زن60 ساله طراحی کرده بود دستگیر شد.

زن ۶۰ ساله که قصد تماس تلفنی با یک مشاور را داشت، یکی از شماره‌ها را اشتباه گرفت و همین باعث شد تا در دام یک اخاذ تلگرامی گرفتار شود. 

این زن که مهری نام دارد مدت‌ها بود که نگران پسرش بود. او مدام با گوشی تلفن همراهش سرگرم بود و بیشتر وقتش را در شبکه‌های اجتماعی می‌گذراند. به همین دلیل زن 60 ساله تصمیم گرفت نگرانی‌اش را با یک مشاور در میان بگذارد و برای تغییر رفتار پسرش از او کمک بخواهد. او گشت و گشت و بالاخره شماره‌ای از یک مشاور خانواده پیدا کرد و تلفن را برداشت و شروع کرد به شماره‌گیری اما یکی از شماره‌ها را اشتباهی گرفت و همین باعث شد که به دردسر بزرگی بیفتد.

مهری مقابل افسر پلیس فتا مشهد نشسته بود تا از جوانی که قصد اخاذی از او را داشت شکایت کند. او گفت: چند روز پیش فرد ناشناسی با من تماس گرفت و گفت که عکس‌های خصوصی و خانوادگی مرا در اختیار دارد و تهدید کرد که اگر مبلغ درخواستی‌اش را پرداخت نکنم، عکس‌ها را در تلگرام منتشر می‌کند. ابتدا تصور کردم که بلوف می‌زند اما تعدادی از عکس‌ها را برایم فرستاد.

عکس‌ها متعلق به عروسم، دخترم و خانم برادرم بود که اگر پخش می‌شد آبروریزی می‌شد. من این عکس‌ها را در گوشی‌ام ذخیره کرده بودم و نمی‌دانستم چطور به‌دست مرد ناشناس افتاده است. خواستم مبلغ درخواستی‌اش را پرداخت کنم اما با خودم گفتم که اگر عکس‌ها را پاک نکند چه؟ برای همین تصمیم گرفتم شکایت کنم. با شکایت این زن تیمی از مأموران وارد عمل شدند و در بررسی‌های تخصصی موفق شدند فرد ناشناس را شناسایی و دستگیر کنند.

او نوجوانی هفده‌ساله بود که وقتی به اداره پلیس منتقل شد گفت: چند روز پیش شاکی با من تماس گرفت. او می‌خواست به مشاور خانواده زنگ بزند اما یکی از شماره‌ها را اشتباه گرفته بود و به همین دلیل گوشی من زنگ خورد. وقتی گوشی را برداشتم و او پرسید« دکتر...، مشاور خانواده‌؟» تصمیم گرفتم سر به سرش بگذارم و جواب مثبت دادم.

بعد هم مشکلش را با من در میان گذاشت و از او خواستم که ابتدا یکی از عکس‌هایش را از طریق تلگرام برایم بفرستد تا به او مشاوره تلفنی بدهم. اما این زن که کار با تلگرام را به خوبی بلد نبود، به جای یک عکس، همه عکس‌های موجود در گالری گوشی‌اش را برایم فرستاد و من هم با دیدن عکس‌های خصوصی تصمیم به اخاذی گرفتم که دستگیر شدم. به گفته سرهنگ جهانشیری، رئیس پلیس فتا خراسان رضوی، با اعترافات متهم و مشخص‌شدن حقیقت ماجرا برای او قرار قانونی صادر شد و پرونده دراختیار مرجع قضایی قرار گرفت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر