پرونده کدخبر: 230274 ارسال پرینت 708

رکنا: 2 متهم جوان که با ایجاد تصادف صوری اقدام به سرقت و گردنبندقاپی از راننده های خودروهای لوکس در شمال تهران می کردند، بازداشت شدند. پلیس با انتشار عکس این دو متهم از کسانی که از تبهکاری های دیگر این متهمان اطلاع دارند کمک خواست.

به گزارش رکنا، 28 تیر ماه سال جاری مردی به ماموران کلانتری 101 تجریش مراجعه کرد و گفت: سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت اقدام به گردنبندقاپی از وی کردند و برای اینکه نتوانم دنبالشان بروم در خلاف جهت خودروهای عبوری فرار کرده اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "گردنبندقاپی" و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 34 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس Police آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

مالباخته پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت : " 4 عصر 28 تیرماه سال جاری در اتوبان صدر – حد فاصل شریعتی و بلوار کاوه ، با خودرو شخصی در حال تردد بودم که ناگهان یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 قرمز رنگ با دو سرنشین ، از سمت آیینه راننده با خودرو برخورد کرد ؛ به درخواست ترک نشین صندلی عقب موتورسیکلت، شیشه ی ماشین را پائین آوردم تا میزان خسارت وارده به آئینه خودرو را بررسی کنم که ناگهان این شخص دستش را به سمت گردن برد و رشته زنجیر همراهم به ارزش تقریبی 10 میلیون تومان را پاره و سرقت Stealing کرد. هنگام سرقت موفق به گرفتن دست سارق شده و حتی در حین کشاکش ، ساعت مچی سارق نیز پاره شد اما آنها پس از سرقت زنجیر موفق به فرار Escape از محل شدند " .

همزمان با وقوع سرقت های مشابه به شیوه گردنبندقاپی به شیوه ایجاد تصادف Crash صوری در مناطق شمال تهران ، پرونده جداگانه ای با دستگیری هشت سارق کیف قاپ و گردنبندقاپ در اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ تشکیل شد.  در تحقیقات بعمل آمده از متهمان پرونده ، آنها در خصوص فعالیت سایر مجرمان و سارقان بعنف سابقه دار به کارآگاهان عنوان داشتند که عمده سرقت های گردنبندقاپی در مناطق شمال شهر تهران توسط یکی از مجرمان سابقه دار و حرفه ای در زمینه گردنبندقاپی و زورگیری بنام "بابک . الف" ( 28 ساله ) انجام می شود .

با اطلاع خبر فعالیت های مجرمانه ی "بابک . الف" به پایگاه یکم پلیس آگاهی ، بهره گیری از تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته شده ی محدوده محل سرقت و چهره نگاری تصاویر متهمان و شناسایی تصویر "بابک . الف" به عنوان سارق اصلی از سوی مالباخته ، کارآگاهان پایگاه یکم موفق به شناسایی یکی از متهمین پرونده سرقت های گردنبندقاپی مناطق شمال تهران شدند .

کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی ، اطلاع پیدا کردند که "بابک . الف" اقدام به خرید یک باغ - ویلا در منطقه شهریار کرده است ؛ با شناسایی مخفیگاه متهم ، کنترل نامحسوس پلیسی این محل در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و سرانجام در ساعت 10 صبح نهم آبان ماه سال جاری، "بابک . الف" در زمان خروج از مخفیگاهش با یک دستگاه خودرو سواری پژو 206 سفید رنگ ، دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .

"بابک . الف" که به تازگی و با تأمین قرار از زندان Prison خارج شده بود ، در همان تحقیقات نخست به دهها فقره گردنبندقاپی به شیوه تصادف صوری و یا زورگیری اعتراف و همدست خود بنام "مهران . م" ( 23 ساله ) را نیز معرفی کرد .

"بابک . الف" در خصوص نحوه سرقت های خود به کارآگاهان گفت : "عمده سرقت های خود را از سرنشنیان خودروهای مدل بالا همچون بنز ، هیوندا ، خودروهای شاسی بلند و ... انجام می دادیم ؛ با ایجاد تصادف ساختگی آنها را مجبور به توقف می کردیم ؛ در مرحله ی اول سعی در گردنبد قاپی داشتیم اما اگر موفق به سرقت نمی شدیم ، با تهدید سلاح سرد سرقت خود را به این بار شیوه زورگیری انجام می دادیم و در خلاف مسیر حرکت خودروها از محل دور می شدیم " .

در ادامه رسیدگی به پرونده ، با شناسایی مخفیگاه مهران در شهرستان اسلامشهر ، او نیز در12 آبان ماه دستگیر و به همدستی با "بابک . الف" در دهها فقره گردنبندقاپی اعتراف کرد .

سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند ، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : متهمان به دهها فقره سرقت و گردنبندقاپی در مناطق شمال ، شمال غرب ، شمال شرق و بعضا مناطق مرکزی شهر تهران بویژه در مناطق ولنجک ، صدر ، مقدس اردبیلی ، اتوبان چمران ، همت ، شریعتی ، نیاوران ، فرمانیه ، اندرزگو ، بلوار کاوه ، پاسداران ، هفت تیر و ... اعتراف داشته اند .

سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند ، در پایان این خبر اعلام داشت : در ادامه رسیدگی به پرونده و به جهت شناسایی سایر جرایم ارتکابی متهمین بویژه شناسایی سایر شکات و مالباختگان ، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمین از سوی مقام  قضایی صادر شده است. لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اتوبان شهید صدر – مسیر شرق به غرب – ابتدای خیابان قلندری شمالی مراجعه کنند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار زیر را از دست ندهید:

 

فیلم / اقدام زشت با دختر همسایه / جسد تکه تکه این دختر در جنگل پیدا شد + عکس

آزار و اذیت دختر ترسو داخل پراید پارک شده در جاده مخصوص کرج / این دختر با دوست پسرش در حال گفتگو بود که ...+عکس

جوان ۲۳ ساله در چشمه آب گرم ذوب شد!

اقدام کثیف 3 جوان با مشتریان در استخر لواسان + اعتراف و عکس متهمان

جیغ و فریادهای یک زن در خیابان فلسطین راز یک مرد سابقه دار را لو داد+ عکس و فیلم گفتگو با متهم

اقدام زشت با یک دختر در حیات خلوت + عکس متهم

دخترک نمی‌دانست مادرش به قتل رسیده! +عکس

راز چمدان سیاه عروس 2500 سکه‌‌ای

مسافرانی که زیر چرخ‌های تریلی له شدند +عکس

دستگیری خواستگار قاتل در الموت + عکس متهم و قربانیان

نمایش عجیب یک جادوگر که مردی را کشت و زنده کرد + عکس

دوئل کثیف 2 دختر برای ازدواج با جوان آبادانی

خرید خودروی نیم میلیادری با اسلحه در دست / صاحب خودرو در شهر ری رها شد

دختر را به انباری تعویض روغنی برده بود و ... / چاره جز تلافی با دوستم نداشتم + عکس

باردار شدن دختر 14 ساله با آزار و اذیت پدر و پسر پولدار

زن جوان شوهرش را در اتاق خواب به آتش کشید

فیلم / اقدام زشت مامور شهردار در برخورد با زن دستفوش / شهردار مامور را اخراج کرد + عکس

22 سال زندگی در زندان انفرادی از ترس زندانیان اعدامی+ عکس

فیلم /اقدام زشت زن شوهردار با دوست پسرش در برابر دوربین فیلمبرداری مرد بی نوا+ عکس

راز تلخ دختر 17 ساله ای که تیپ پسرانه زد با زن بیوه دوست شد

فیلم / روستائیان مرد کثیف را از پاسگاه بیرون کشیدند و به دار آویختند+ عکس

15 سال زندان برای مرد افغانی که از شکنجه کودک ربوده شده تهرانی عکس گرفته بود+ تصاویر

بلایی که زن 42 ساله با چاقو بر سر دوست پسر جوانش آورد+ عکس

 

 

صف طولانی هواداران برای دیدن سوپراستار مشهور سینما +تصاویر

جزئیات تازه درباره درگذشت خواننده سرشناس پاپ +عکس

عکس دیده نشده از جوانی های خواننده سرشناس پاپ ایران در فیلیپین بازیگر زن مشهور ایرانی به چالش "چهره بدون عمل زیبایی" پیوست! +عکس

 اخبار مرتبط

ارسال نظر