پرونده کدخبر: 229108 ارسال پرینت 21

رکنا: 5مرد که شبانه به اتاق خواب های خانه های اعیانی شمال تهران رفت و آمد داشتند بازداشت شدند.

 

چندی پیش مردی با حضوردر پایگاه یکم پلیس Police آگاهی تهران از دستبرد شبانه دزدان به خانه‌اش خبر داد.

ماموران زمانی که برای بررسی موضوع به خانه وی در محله زعفرانیه تهران رفتند، مشاهده کردند سارقان شب‌رو از روی بالکن وارد ساختمان شده و بعد از شکستن شیشه، وارد واحد آپارتمانی شده‌اند. سارقان پس از به‌هم‌ریختن وسایل خانه، طلا ، پول، دلار،لپ تاپ و شیشه‌های عطر را هم سرقت Stealing کرده بودند. با تحقیق از شاکی معلوم شد ارزش اموال سرقتی بیش از 200 میلیون تومان بوده است .

همزمان با تشکیل پرونده قضایی، تحقیقات ماموران پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران برای شناسایی و دستگیری سارقان فراری ادامه داشت. در ادامه جست وجوهای پلیسی افراد دیگری که ساکن دار آباد، شهرک قائم و قیطریه بودند نیز با حضوردر پلیس آگاهی شکایت کردند که خانه هایشان در زمانی که به مهمانی Party و مسافرت رفته‌اند، موردسرقت قرار گرفته است. ماموران در بررسی محل‌های سرقت متوجه شدند از این خانه‌ها نیز بعد از شکستن پنجره فقط پول، طلا، سکه، عطر، لپ‌تاپ، دوربین عکاسی و فیلمبرداری سرقت شده است.

نحوه ورود به خانه‌ها بویژه رفت وآمدهای آنان به اتاق خواب ها و سرقت عطر در تمام دزدی‌ها، ماموران را مطمئن کرد که سرقت‌ها کار اعضای یک باند است.

در برخی از مجتمع ‌های مسکونی از دو، سه خانه در یک شب سرقت شده بود. تحقیقات نشان می‌داد سارقان در برخی از ساختمان‌ها که دارای دوربین مداربسته بوده، دوربین‌ها را تخریب کرده و با خود برده اند اما در خانه‌هایی که نگهبان داشته، موفق به سرقت نشده‌اند.

با افزایش شاکیان که تعداد آنها به 79 نفر می‌رسید، تیم‌های عملیاتی پلیس به جست‌وجوها برای دستگیری این دزدهای سریالی خانه ‌ها ادامه دادند تا این که چند روز پیش ماموران ردپای تعدادی از سارقان حرفه‌ای را به‌دست آوردند که چندی قبل‌از زندان Prison آزاد شده و دوباره گروه جدیدی را تشکیل داده بودند. این افراد از پنج سال پیش به تهران آمده و هربار در یک منطقه از تهران به سرقت‌های سریالی از خانه‌ها دست زده‌اند.

تحقیقات برای دستگیری آنها ادامه داشت تا این که روزهای پایانی هفته گذشته یکی از مهره‌های کلیدی این باند، که قصد داشت نقشه سرقتی دیگر را در شمال تهران اجرایی کند در مخفیگاهش دستگیر شد.

متهم با انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی گفت: بعد از آزادی Freedom از زندان من و دیگر اعضای باندم به هم محلق شدیم و دزدی theft شبانه از خانه‌های شمال تهران را آغاز کردیم. علاوه بردزدی از خانه‌‌های شمال تهران، در شهرهای میانه، رباط‌کریم و پرند هم از خانه‌ها سرقت کردیم.

با اعتراف این متهم، چهار همدستش نیز تحت تعقیب پلیس قرار گرفتند و در عملیات‌های جداگانه پلیسی دستگیر شدند. این افراد نیزدر بازجویی ‌ها به همدستی در سرقت‌های سریالی اعتراف کردند.

در بازرسی خانه سرکرده باند ده‌ها شیشه عطر پیدا شد که متهم در بازجویی‌ها گفت: به خاطر علاقه به عطر، در کنار سرقت اموال میلیونی، عطرهای مردانه را هم سرقت می‌کردم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار زیر را از دست ندهید:

خواستگار شکست خورده دختر مورد علاقه اش را به گلوله بست / او پدر دختر را به قتل رساند+تصاویر

مردی با پول 23 هزار کرمانشاهی سوار اسب و خودروهای گران‌قیمت شد + عکس

خواهرم را تهدید به اقدام زشت کرده بودند / ناچار شدم خلافکار شوم

جدال خونین 2 جوان در نیمه شب ساحل چالوس + عکس

مرگ دلخراش دو کارگر در دیگ روغن سوخته

 

شراره رخام قبل و بعد از تخلیه ژل لب / از بازگشت چهره‌ام به حالت طبیعی خوشحالم +عکس

ستاره قرمزپوشان پایتخت در کنار سوپراستارهای مشهور سینمای ایران +عکس

پدر؛ فاصله ام را با پدر کم کرد / فیلم مستندی که احساس دختری را برانگیخت

 اخبار مرتبط

ارسال نظر