پرونده کدخبر: 226045 ارسال پرینت 152

رکنا: جوانی که6 سال قبل، زن پدربزرگش را به خاطر سرقت 2 النگوی طلا، به قتل رسانده بود، صبح روز گذشته در محل وقوع جنایت، جزئیات این حادثه هولناک را در حضور قاضی ویژه قتل عمد تشریح کرد.به گزارش اختصاصی خراسان، بیست و دوم خرداد سال 1389، ماجرای قتل زن 58ساله ای در شهرک صابر مشهد به قاضی ویژه قتل عمد گزارش شد.

در پی دریافت این خبر، بلافاصله مقام قضایی به همراه کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی، عازم محل حادثه شدند و بدین ترتیب، تحقیقات قضایی در این باره آغاز شد. جسد مربوط به زنی بود که 8سال قبل در ازدواج سوم خود، به عقد پیرمردی به نام «افضل» درآمده بود.بررسی های مقدماتی مشخص کرد: این زن با وارد آمدن ضربات چاقو از پشت سر، به قتل رسیده است، اما قاتل با مقتول آشنایی داشته، چراکه توانسته بود به راحتی وارد منزل پیرزن شود. همسر مقتول در بازجویی ها به قاضی ویژه قتل عمد در زمان حادثه، گفت: صبح برای خرید شیر و ناس از منزل بیرون رفتم، اما بعد از 2ساعت وقتی به خانه ام بازگشتم، با جسد غرق در خون همسرم رو به رو شدم. در تحقیقات مقدماتی ظن کارآگاهان روی یکی از فرزندان پیرمرد متمرکز شد که در همان منطقه زندگی می کرد، اما پس از گذشت مدتی از این حادثه، مشخص شد که وی بی گناه است و نقشی در وقوع این جنایت نداشته است.

بررسی های قضایی با آزادی تنها مظنون پرونده ادامه یافت تا این که چند روز قبل کارآگاهان اداره جنایی با دستور قاضی احمدی نژاد و به سرپرستی سرهنگ غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی) برای یافتن سرنخی دیگر از این پرونده، به بازبینی درباره «فیلم صحنه جنایت» پرداختند. در این میان، اظهارات یکی از اهالی محل توجه کارآگاهان را به خود جلب کرد: «آن روز نوه مقتول را دیدم که سوار بر پراید با سرعت از این محل عبور کرد!» همین جمله کافی بود تا کارآگاهان تحقیق درباره نوه پیرمرد را آغاز کنند.تحقیقات غیرمحسوس نشان داد: نوه پیرمرد که در یکی از ارگان های نظامی مشغول به کار بود، از محل کارش اخراج شده است و هم اکنون نیز به خاطر ارتکاب جرم در زندان به سر می برد، بنابراین جوان 35ساله با هماهنگی های قضایی به پلیس آگاهی احضار شد و راز این جنایت هولناک را فاش کرد .

متهم این پرونده جنایی که روز گذشته در محل وقوع قتل مقابل دوربین قوه قضاییه قرار گرفته بود، در تشریح جزئیات جنایت خود به قاضی علی اکبر احمدی نژاد (قاضی ویژه قتل عمد مشهد) گفت: آن روزها با مشکلات اقتصادی رو به رو بودم و می دانستم زن پدربزرگم طلاهای زیادی دارد. این بود که تصمیم به قتل و سرقت طلاهای او گرفتم. روز حادثه چاقویی را برداشتم و به بهانه رفتن به محل کار، از منزلم خارج شدم و به سوی منزل پدربزرگم رفتم. چون می دانستم پدربزرگم هر روز حدود ساعت 8صبح از خانه خارج می شود و برای خرید به مغازه می رود، این بود که در ایستگاه اتوبوس منتظر شدم تا پدربزرگم از خانه بیرون آمد. بلافاصله زنگ منزل او را به صدا در آوردم. پیرزن در را گشود و مرا به داخل دعوت کرد. در پذیرایی نشسته بودم که او برای ریختن چای به آشپزخانه رفت، من هم که دنبال فرصت مناسبی می گشتم، از پشت سر چند ضربه با چاقو به نقاط مختلف بدنش زدم که خون آلود نقش زمین شد، از سویی با دیدن خون های جمع شده داخل آشپزخانه ترسیده بودم و از سوی دیگر هم استرس وجودم را فرا گرفته بود و نگران بازگشت پدربزرگم بودم. به همین خاطر فقط توانستم دو عدد از النگوهای پهن را از دست پیرزن خارج کنم و از سرقت گوشواره های او هم چشم پوشی کردم. از شدت اضطراب النگوها را شکستم سپس لباس های خون آلودم را تعویض کردم و آن ها را با چاقو داخل پلاستیک گذاشتم و در خیابان شهرستانی درون سطل زباله انداختم. بعد از آن هم به محل کارم رفتم تا این که مادرم خبر قتل مادربزرگم را داد و من که انگار از ماجرا اطلاعی نداشتم، در مراسم ختم او شرکت کردم.

متهم این پرونده جنایی ادامه داد: النگوها را نیز به منطقه سمزقند بردم و آن زمان به مبلغ 500هزار تومان فروختم ولی بقیه طلاهای او را نتوانستم سرقت کنم. در واقع از این آدمکشی تنها 500هزار تومان گیرم آمد.

 در آغاز بازسازی صحنه قتل که کارآگاه محمدی (رئیس دایره قتل آگاهی) نیز حضور داشت، ابتدا سرگرد سلطانیان (افسر پرونده) به تشریح چگونگی کشف این پرونده جنایی پس از گذشت 6سال از وقوع قتل پرداخت و در پایان نیز قاضی «احمدی نژاد» با صدور دستور بازداشت موقت، متهم این پرونده را برای طی دیگر مراحل قانونی روانه زندان کردبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

سیدخلیل سجادپور

 

 

اخبار زیر را از دست ندهید:

مردی با سر بریده زنش در خیابان راه می‌رفت +تصاویر(16+)

ازدواج مانکن ایرانی با مرد 67 ساله و ثروتمند عرب! + عکس

دردسر فیلم های دوران مجردی تازه عروس و ارتباط هایش با پسران همسایه / داماد وقتی فیلم ها را دید بی درنگ درخواست طلاق داد

آزار و اذیت های نامادری جوان توسط پسر 16 ساله

جوانی عمه اش را به دوبی برد و سرش را برید + عکس متهم و قربانی

درخواست شرم آور دختر پادشاه عربستان از مرد فرانسوی در اتاق خوابش

باردار شدن دختر 17 ساله توسط 4 پسر در خلوت شبانه / دستور قضایی برای

تصادف فیل با اتوبوس + عکس

شلاق در ملاء عام در استان بوشهر

حمله میمون‌های وحشی به 5 پسر بچه دانش آموز در سراوان

پدرم شرم نکرد او با معلمم هم ارتباط شیطانی برقرار کرد / نیلوفر 17 ساله از خانه فرار و در خانه فساد تن فروش کرد

 

 

 اخبار مرتبط

ارسال نظر