حجم ویدیو: 3.88M | مدت زمان ویدیو: 00:01:03

نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا در مراسمی رسمی در میرافلورس کاخ ریاست جمهوری ونزوئلا نشان عالی میراندا را در پایان ماموریت مصطفی اعلایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کاراکاس به وی اعطا کرد.

رئیس جمهور ونزوئلا در مراسم اعطای این نشان عالی دولتی به سفیر کشورمان، به روابط عالی جمهوری اسلامی ایران و ونزوئلا در همه زمینه‌ها اشاره کرد و گفت: من توصیه اکید دارم که باید طرح‌ها و پروژه‌های مشترک اقتصادی دو کشور با سرعت هر چه بیشتری اجرا شود.

وی در این جلسه، خطاب به خانم دلسی رودریگز معاون اول رئیس جمهور و وزرای حاضر در جلسه، دستور‌های لازم را به منظور پیشرفت اجرایی طرح‌های مشترک با ایران صادر کرد.

مادورو با تجلیل از حضور قدرتمندانه جمهوری اسلامی ایران در مناسبات و تحولات بین المللی گفت: ایران یک قدرت نوظهور در دنیا است و ما به همراه ایران و کشور‌های قدرتمند دیگرمانند روسیه، چین و هند می‌توانیم در مقابل فشار امپریالیسم بایستیم و پیشرفت کنیم.

در این دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در کاراکاس هم به مادورو اطمینان داد که جمهوری اسلامی ایران با تمام توان از ونزوئلا حمایت می‌کند و تجربیات خود را در زمینه مقابله با تحریم‌ها به همراه کمک‌های فنی در اختیار ونزوئلا قرار خواهد داد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟