حجم ویدیو: 9.24M | مدت زمان ویدیو: 00:02:36

یک نامه دست نویس متعلق به آلبرت انیشتین فیزیکدان آلمانی و برنده جایزه صلح نوبل در حراجی کریستی شهر نیویورک به مبلغ دو میلیون و 892 هزار و 500 دلار فروخته شد.

به گزارش شبکه تلویزیونی رویترز، این نامه را که یک و نیم صفحه است انیشتین در سال 1954 به اریک گاتکیند فیلسوف یهودی آلمانی نوشته است. در این نامه که زبان آلمانی نوشته شده است، انیشتین نظرات خود را درباره علم و دین در جهان و ارتباط آن با مفهوم زندگی بیان داشته است.

انیشتین این نامه را در سال 1954 یک سال پیش از مرگش نوشته است. این نامه پس از مرگ وی به یک مجموعه دار فروخته شده است.

­انیشتین یهودی بودن خود را رد نکرد و همیشه می‌گفت که مردم هم کیش خود را دوست دارد، اما هیچگاه به این موضوع معتقد نبود که آنها برتر از دیگران هستند.

مسئولان حراجی کریستی در ابتدا مبلغ یک و نیم میلیون دلار را به عنوان قیمت اولیه برای این نامه پیشنهاد داده بودند.

در سال 2002 هم در یک حراجی یک نامه تایپی از انیشتین برای فرانکلین روزولت رئیس جمهور اسبق آمریکا به مبلغ دو میلیون دلار فروخته شد.

انیشتین به خاطر نظریّه نسبیت و به ویژه برای هم‌ارزی جرم Crime و انرژی شهرت دارد. علاوه بر این، او در بسط تئوری کوانتوم و مکانیک آماری سهم عمده‌ای داشت. انیشتین جایزه نوبل فیزیک را در سال 1921 برای خدماتش به فیزیک نظری و به خصوص به خاطر کشف قانون Law اثر فوتوالکتریک دریافت کرد. او به دلیل تأثیرات چشمگیرش، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین فیزیک دانان شناخته می‌شود.

اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟