زارع درباره ضربه پتریاشویلی به صورتش چه گفت؟/ واکنش به حرکت زشت کشتی گیر گرجستانی + فیلم

به گزارش رکنا، امیرحسین زارع پس از عنوان قهرمانی در مسابقات قهرمان جهان گفت: به لطف خدا و اهل بیت و دعای مردم و کمک کادرفنی توانستم طلا بگیرم. حق ما کسب ۳ مدال طلا بود اما متاسفانه به حق واقعی خودمان نرسیدیم. امیدوارم فردا و پس فردا دلاورمردان کشتی آزاد ایران بتوانند جبران کنند تا بیشتر دل مردم شاد شود.

کشتی‌گیر کشورمان در واکنش به حرکت زشت و غیرورزشی گنو پتریاشویلی حریف گرجستانی در مسابقه پایانی گفت: ورزش کشتی ، ورزش کشتی گیران کشورهای دیگر نیست. این ورزش، ورزش ملی و مذهبی ماست و بیشتر از اینکه قهرمانی مهم باشد، آن بُعد پهلوانی و درس معرفت در این ورزش مهم است. من سعی کردم در چارچوب کارم و کشتی تمرکز کنم. من سعی کردم آنالیزی که با مربیان انجام داده بودم را انجام دهم و تحت تاثیر کارهایی که انجام داد، قرار نگرفتم. لازم به ذکر است که بگویم، این حریف از رفقای خوب من است و کشتی‌گیر با اخلاقی است.

وی ادامه داد: چون کشتی فینال فشار زیادی روی او بود، یک لحظه یک کاری انجام داد که بعد از آن نیز از من عذرخواهی کرد. 6 دقیقه وسط کشتی رقابت است ولی بیرون رفاقت و دوستی و پهلوانی است که من سعی دارم آن را رعایت کنم.

زارع در خصوص صحنه جنجالی کشتی حسن یزدانی و دیوید تیلور نیز گفت: من آن لحظه که او داشت کشتی می‌گرفت، مشغول گرم کردن بودم و نتوانستم کشتی او را به دقت ببینم.

کدخبر: 929528 ویرایش خبر
آیا این خبر مفید بود؟