اوسمار: بازی بدون تماشاگر به ضرر ماست / بی تماشاگر شدن بازی ربطی به هوادار ندارد

به گزارش رکنا، اوسمار مربی پرسپولیس درباره بازی فردا مقابل تیم هوادار در نیمه نهایی جام حذفی ، گفت: با یک استراتژی مناسب، انرژی خوب و اعتماد به نفس کامل باید وارد زمین شویم تا بازی را ببریم. یک بازی متفاوتی است، چون می تواند ۹۰ یا ۱۲۰ دقیقه باشد. خیلی دوست داشتم در حضور هواداران بازی کنیم اما متأسفانه این اتفاق نیفتاد. در همچین مواقعی که در پایان بازیها هستیم، باید در مورد تمام جزییات فکر کنیم و ما آماده هستیم.

وی افزود: شیوه‌ای را که هوادار فکر می کند، دوست دارم. آنها می‌دانند کجا ضد حمله بزنند و کجا شوت بزنند و تیم خوبی هستند. این خیلی خوب نیست که در استادیوم خالی بازی می‌کنیم چون پرسپولیس هواداران زیادی دارد.

مربی برزیلی پرسپولیس در بخشی از صحبت هایش با اشاره به جنجال اخیر در لالیگا به خاطر توهین های نژادپرستانه علیه وینیسیوس مهاجم رئال مادرید، اظهار داشت: خیلی ناراحت‌کننده است، وقتی استادیوم پر است، بازیکنی را که خدمت زیادی به فوتبال کرده، میمون صدا کنند. این اصلا برای فوتبال و انسانیت خوب نیست. فکر می‌کنم زمان مناسبی است که فیفا یا فدراسیون فوتبال برزیل تصمیم جدی بگیرند. در این رابطه شاید تقصیر گردن باشگاه والنسیا نباشد اما باید تصمیم قاطع در این باره گرفته شود. شاید یک بچه این را از تلویزیون ببیند و یاد بگیرد. فوتبال برای شادی است و باید از این مسائل دوری کند. این باید تغییر کند، برزیل، ایران، آلمان و... این چیزی است که باید تغییر کند.

با حضور هواداران پرسپولیس، روح بازی بهتر بود

مصطفی صداقت ، مربی هوادار تهران هم در نشست خبری پیش از بازی حساس با پرسپولیس گفت: بل از شروع هر صحبتی، سالروز آزادسازی خرمشهر را تبریک می‌گویم و به نمایندگی تیم هوادار، قهرمانی شایسته پرسپولیس را در مسابقات لیگ به این باشگاه، تیم و کادرفنی‌شان تبریک می‌گویم. وی افزود: فردا دو تیمی رو به روی هم قرار می‌گیرند که در یکطرف باشگاه بزرگ، باریشه، پرطرفدار پرسپولیس است که سابقه قهرمانی در جام حذفی و مجموعه‌ای از عناوین و افتخارات را دارد و در طرف مقابل باشگاه جوان و پرانگیزه و پرامید هوادار است که در دومین سال حضورش در لیگ برتر، در جایگاهی قرار گرفته که خیلی از بزرگان فوتبال ایران در این مرحله غایب هستند. فارغ از هرگونه فشار مضاعف روی باشگاه، کادر و بازیکنان هوادار، از حضور در اینجا لذت ببریم و کیفیت فوتبالی‌مان را نشان دهیم. خودمان می‌دانیم چه راه دشواری را طی کردیم که در این مرحله حضور داشته باشیم و برای لحظه لحظه‌اش چشم انتظاریم که بهترین کیفیت‌مان را ارائه دهیم. می‌دانیم که دنبال چی هستیم و مطمئنیم که به خواسته‌های‌مان دست پیدا می‌کنیم‌.

مربی هوادار ادامه داد: با توجه به شناختی که کادرفنی دو تیم از هم دارند، از اولویت تاکتیکی دو تیم باخبریم. دو بار در لیگ بازی کردیم و همین امسال چند بازی دوستانه با هم داشتیم. روز سختی برای دو تیم است و پرسپولیس بعد از قهرمانی در لیگ انگیزه‌های کافی را دارد برای اینکه خود را به یک جام دیگر نزدیک کند. ولی ماهم باشگاه هواداریم و به سختی اینجا رسیدیم و حاضر نیستیم به آسانی کنار برویم و تلاش می‌کنیم که فردا بهترین اتفاق را برای خودمان رقم بزنیم.

مصطفی صداقت تاکید کرد: اینکه فردا بازی بدون تماشاچی است، از سمت باشگاه ما نیست. ما هم دوست داشتیم هواداران بیایند چرا که کیفیت و انگیزه بازیکنان مضاعف می‌شود. ما در ۱۵ بازی خانگی‌مان و مقابل مس رفسنجان در جام حذفی همین جا میزبان بودیم و رفتار غیر متعارفی نداشتیم‌. ما قبلا تجربه حضور تماشاگران پرسپولیس را داشتیم و اگر هواداران بودند، روح بازی بهتر بود.

کدخبر: 895296
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟