دستگیری ۷ نفر و محرومیت دائمی یک هوادار/ همکاری با پلیس برای شناسایی عوامل توهین نژادی به وینیسیوس

به گزارش رکنا، باشگاه والنسیا با انتشار بیانیه‌ای رسمی از محرومیت مادام‌العمر یک هوادار این تیم که یکشنبه شب در ورزشگاه مستایا، وینیسیوس جونیور مهاجم برزیلی رئال مادرید را هدف شعارهای نژادپرستانه قرار دادند، خبر داد.

باشگاه والنسیا در این بیانیه رفتار نژادپرستانه هوادارانش علیه وینیسیوس را محکوم و اعلام کرد که با نیروهای پلیس برای شناسایی دیگر عوامل توهین به بازیکن حریف همکاری خواهد داشت. این باشگاه با اشاره به موارد قبلی مبارزه‌اش با نژادپرستی - محرومیت مادام‌العمر هواداری که سال 2019 در مسابقات لیگ اروپا به هواداران آرسنال توهین کرد - بر آمادگی خود برای ادامه دادن به شناسایی هواداران اهانت کننده‌اش تأکید کرد.

در همین حال خبرگزاری رویترز از دستگیری 7 هوادار اهانت کننده به وینیسیوس توسط پلیس والنسیا خبر داد. در این بین بیلچرریپورت نیز مدعی شده که 3 هوادار والنسیا در این زمینه با محرومیت‌های سنگین و چه بسا مادام‌العمر مواجه خواهند شد.

در جریان بازی تیم‌های والنسیا و رئال مادرید که با شکست کهکشانی‌ها به پایان رسید، تعداد قابل توجهی از هواداران تیم میزبان یکصدا وینیسیوس جونیور را با لفظ «میمون» خطاب کردند.

موضوعی که یکبار دیگر بحث مقابله با نژادپرستی را به تیتر اصلی رسانه های جهان تبدیل کرد و در این بین تعداد زیادی از چهره های معروف فوتبال به حمایت از وینیسیوس پرداختند.

کدخبر: 895035
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟