پورسلمان: در بازی های آسیایی یقه کره جنوبی را می‌گیریم

علیرضا پورسلمان در گفت‌وگو با رکنا، در خصوص نتایج شمشیربازان در جام‌جهانی الجزایر اظهار داشت: مسابقات الجزایر شروع فصل جدید شمشیربازی در جهان است و تمام قدرت‌های دنیا با تمام قدرت در آن حاضر شده بودند به همین دلیل هم سطح کیفی و کمی بالایی داشت. این مسابقات از قهرمانی جهان و آسیا بالاتر بود زیرا هم تیم‌ها و هم خود شمشیربازان به دنبال ارتقای امتیاز در رنکینگ و بهبود جایگاهشان در فدراسیون جهانی بودند.

او ادامه داد: در بخش انفرادی انتظارات بیشتری داشتیم تا بچه‌ها بتوانند به نتیجه بهتری برسند که نشد. انتظار داشتیم باهر ارسباران و زاهدی بهتر کار کنند، اما در عوض سایر بچه‌ها خوب بودند. البته امیدوارم برای مسابقات آینده نقاط ضعف برطرف شود تا بتوانیم بهتر از این ظاهر شویم. اما در بخش تیمی برای نخستین‌بار توانستیم با عبور از تیم‌های قدرتمندی مانند آلمان و مجارستان که همیشه مشکل جدی رقابتی با آن‌ها داشته‌ایم عبور کنیم و یک فینال تمام آسیایی رقم بزنیم. با توجه به نتیجه‌ای که در فینال مقابل کره گرفتیم، سعی خواهیم کرد در هانگژو یقه کره را بگیریم.

سرپرست فدراسیون شمشیربازی تصریح کرد: علی پاکدامن واقعأ خوب رقابت کرد و تنها با یک امتیاز نتیجه را به شمشیرباز فرانسوی واگذار کرداما باز هر چه بود او زحمت زیادی کشید. تصمیم داریم پس از نایب قهرمانی در جام‌جهانی یک پاداش خوبی را به شمشیربازان اختصاص دهیم تا از این مساله انگیزه بگیرند تا در رقابت‌های آینده به نتایج بهتر از این برسیم. نباید از یاد بُرد در بخش تیمی ما مجارستانی را شکست دادیم که مدال برنز المپیک را در کارنامه و کنار آن هم بهترین نفرات دنیا را در اختیار دارد.

پورسلمان با اشاره به اینکه از عملکرد کادرفنی تیم ملی رضایت کامل دارد، اینطور به سوال پاسخ داد: واقعأ در این مدت اخیر کادرفنی انتظارات ما را برآورده کرده و انشاالله با تمرکز بیشتر همین رویه را ادامه دهند و ما هم موظف هستیم از آن‌ها حمایت کنیم تا با همین فرمان و مسیر به کار خودشان ادامه دهند تا این زحمات منتج به بهترین نتایج در هانگژو شود.

انتهای پیام/

کدخبر: 842981
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟