فدراسیون هندبال و اتفاقی عجیب؛ وقتی همه چیز با یک پیام غیر واقعی جمع می‌شود!

به گزارش رکنا، پنجمین دوره بازی‌های کشورهای اسلامی در ترکیه آغاز شده و تیم‌های هندبال آقایان و بانوان ایران هم برای شرکت در این دوره عازم قونیه شدند. نکته جالب اینکه در تیم‌های اعزامی و در دقیقه آخر نام 2 ملی پوش بنابردلایلی حذف می‌شود.

این اتفاق در فدراسیون هندبال مسبوق به سابقه بوده و اتفاق جدید از موردهای قبلی عجیبت‌تر است. جاییکه راضیه جانباز بازیکن تیم بانوان که در رقابت‌های قهرمانی جهان سال گذشته اسپانیا و همچنین قهرمانی آسیای اردن دوره قبلی در تیم ملی جایی نداشته حالا برای پاک کردن صورت مسئله مشکل جدید در اقدامی مثال زدنی تر با روابط عمومی و سایت فدراسیون دست به مصاحبه زده و دلیل نرفتن خود را مشکلات با تیم سابق خود در لیگ ترکیه بیان می‌کند. البته تمامی علاقه‌مندان حرفه‌ای ورزش به خوبی در جریان هستند که اگر بازیکنی به هر دلیل مجوز حضور در لیگ کشوری را نداشته باشد و یا لغو شده باشد، اجازه حضور در آن کشور را خواهد داشت مگر به دلیلی غیر از آنچه که جانباز در مصاحبه خود عنوان کرده است. مشکلی مثل بدهی دستمزدی و یا بدهی مالیاتی که اساسأ بر طبق قوانین هر کشوری از جمله خود ایران مشکلاتی رابرای افراد ایجاد می‌کند. جالب‌تر اینکه جانباز از شخص رییس فدراسیون تشکر هم کرده و همه چیز را گل و بلبل می‌داند.

راضیه جانباز همان بازیکنی است که 24 آذرماه سال گذشته و در پی خط خوردن از ترکیب تیم ملی اعزامی به رقابت‌های قهرمانی آسیایی اردن همه چیز را زیر سوال برده و قویا عملکرد کادر فنی وقت را زیر سوال می‌برد. نگارنده البته کاری به دلیل دعوت از او و آماده شدن این بازیکن بعد از حدود 10 ماه عدم بازی در هیچ لیگ و رقابتی نداشته و این مورد را باید کادر فنی فعلی پاسخگو باشد. مشکل آن‌جایی رخ می‌نماید که هم او و هم سجاد استکی در پیام‌های غیر قابل باوری از فدراسیون تشکر کرده و خدمت به تیم ملی را به وقتی دیگر موکول می‌نمایند.

N2FkZmQ6Epuy

سجاد استکی هم دلیل عدم حضورش در تیم ملی را مشکلش با باشگاه رومانیایی عنوان کرده و از هم بابت نرفتن به قونیه عذرخواهی می‌کند. او در بخشی از مصاحبه خود آورده است:  اخیرا با یک باشگاه از رومانی قراردادی را امضا کرده‌ام و به دلیل شرایط این باشگاه و حضور در رومانی نمی‌توانم در کنار تیم ملی باشم و عمیقا از این اتفاق متاسفم. دوست داشتم در قونیه برای تیم ملی کشورم بازی و افتخارآفرینی کنم. با اینکه در کنار دیگر ملی‌پوشان در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی نیستم اما قلبم در کنار تیم ملی است و برای موفقیت تیم ایران در این بازی‌ها از صمیم قلب آرزوی موفقیت دارم.

ملی‌پوش هندبال ایران در پایان خاطر نشان کرد: از زحمات و حمایت‌های و پاکدل رئیس فدراسیون هندبال، وسلین وویوویچ سرمربی تیم ملی و دیگر اعضای کادر تیم ملی که شرایط من را درک کردند، تشکر می‌کنم. مطمئن باشید مانند همیشه با قدرت در کنار تیم ملی کشورم خواهم بود و با تمام توان برای موفقیت ایران تلاش می‌کنم.

4388834

در قرن جدید و با توجه به وسایل ارتباطی روزافزون کمتر کسی این نکته را باور می‌کند که فدراسیون از نوع قرارداد سجاد با باشگاهش خبر نداشته و در دقیقه نود از موضوع باخبر شده است. جالب اینکه نام سجاد در روز اول دعوت روی سایت فدراسیون قرار گرفت و روز بعد بلافاصله حذف شد.

راضیه جانباز هم در بخشی از مصاحبه از قبل آماده شده خود می‌گوید: متاسفانه به دلیل مشکلات پیش آمده در دوره‌ای که در لیگ ترکیه بازی می‌کردم، شرایط حضور در این کشور را ندارم و به همین خاطر با کمال تاسف بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی را از دست دادم. وی افزود: با توجه به اینکه در لیگ ترکیه بازی می‌کردم و به دلیل شرایطی که برای حضور و اقامت در این کشور پیش آمد، تا دو هفته آینده نمی‌توانم در ترکیه حضور پیدا کنم. دلیل رخ دادن این شرایط را ابتدا فدراسیون هندبال ترکیه و سپس باشگاهی که در آن بازی می‌کردم، می‌دانم.

خود راضیه جانباز هم از هر کسی بیشتر در جریان است که اگر واقعأ مشکلی با باشگاه قبلی خود در ترکیه داشته از قبل مشخص بوده و اینکه او بیش از یک‌ماه در اردوی تیم ملی باشد و در نهایت از ترکیه دیپورت شود دلیلی غیر از دلایل عنوان شده بر آن مترتب است.

هر دوی این بازیکنان بعد از قطعی شدن عدم همراهی تیم‌ها در قونیه با انتشار پیام‌های تزیینی از زحمات شخص رییس فدراسیون و مجموعه فدراسیون هندبال تشکر کرده و مقصر را در جایی دیگر دنبال می‌کنند، ولی باید گفت مقصر اول و آخر این مشکلات فدراسیون بوده و وقتی مجموعه رییس و همکاران در فدراسیون هندبال نمی‌توانند بازیکنان خود را کامل به یک تورنمنت اعزام کنند، دلیلش مشخص است.

چه طور است که فدراسیون هندبال قبل از صدور آی تی سی بازیکنان جهت حضور در لیگ‌های خارجی به شدت سخت گیری کرده و تا به قول معروف چند هزار دلار را از بازیکن اخذ نکند اجازه رفتنش را نمی‌دهد؟ اما از قوانین حضور بازیکنان خود و مشکلات آنان در لیگ‌های خارجی با خبر نیست.

بیایم با هم صادق باشیم و بدانیم در شرایط کنوی صداقت بیش از هر چیزی مشکل گشاست. همانطور که حضور یک کوبل، ناظر و یا حضور در یک تورنمنت 4 جانبه را قهرمانی فرض کرده و کلی خبر و پست استوری منتشر می‌کنیم برای عدم حضور 2 ملی پوش در ترکیه هم دلایل واقعی را به مخاطب جامعه هندبال بدهیم و نه استوری و پیام‌های تشکر فیک و غیر واقعی را.

انتهای پیام/

کدخبر: 812270
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟