بیرانوند در مسیر رحمتی؛ اسکوچیچ به دنبال جایگزین؟

به گزارش رکنا، تیم ملی ایران امروز از ساعت 15:30 پنجشنبه در ورزشگاه صیدا شهر بیروت، به مصاف لبنان رفت. نیمه اول این دیدار با پیروزی یک بر صفر لبنان به پایان رسید. این برتری در شرایطی رقم خورد؛ که پیش از این بهترین و تنها برد تیم ملی لبنان در برابر تیم ملی ایران کسب نتیجه یک بر صفر در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2014 بود. این باخت تاریخی ایران به لبنان اولین و آخرین باخت تیم‌ملی ایران مقابل این کشور بود.

بعد از آن شکست تاریخی که «سید مهدی رحمتی» که درون دروازه ایران قرار داشت، از تیم ملی کنار گذاشته شد و حاشیه‌هایی برای تیم کارلوس کی‌روش به وجود آمد. اما سرمربی پرتغالی هیچ وقت رحمتی را نبخشید. نکته جالب در خصوص بازی امروز گل عجیب و غریب لبنان به «علیرضا بیرانوند» بود، که مشابه آن چندین سال پیش روی دروازه تیم‌ملی ارسال شده بود. هر چند این تنها اشتباه بیرانوند نبود، او در صحنه دیگری هم با اشتباه عجیبش دروازه تیم ملی را تا مرز دریافت گل دوم پیش برد.

 از آنجایی که ورزشگاه صیدا بیروت در مجاورت ساحل مدیترانه قرار دارد، وزش باد در این ورزشگاه به صورت بی‌سابقه‌ای شدید است.  همین موضوع باعث شد تا محاسبات بیرانوند بهم بخورد. این در حالی است که بازیکنان تیم فوتبال لبنان به دلیل آگاهی از وزش شدید باد و آشنایی با شرایط این ورزشگاه تا ثانیه‌های آخر به دنبال توپ بودند که روی یکی از این صحنه‌ها سونی سعد در نیمه اول دروازه تیم‌‌ملی ایران را باز کرد.

حال باید دید که بیرانوند در روز 25 آبان ماه سال جاری،  مقابل سوریه در ترکیب تیم ملی قرار می‌گیرد؟ یا خیر؟ در شرایط فعلی امیر عابدزاده از انگیزه و آمادگی بالایی برخوردار است تا جایگزین بیرانوند شود. 

آیا این خبر مفید بود؟