گلاره ناظمی داور فینال جام جهانی فوتسال مردان شد

به گزارش رکنا،  گلاره ناظمی دیلمی بانوی محجبه و داور بین المللی فوتسال کشورمان پس از قضاوت‌های کم‌نقص در مرحله گروهی و حذفی سرانجام در فینال این مسابقات در کوبل داوری قرار گرفته و به عنوان داور وقت نگهدار به قضاوت خواهد پرداخت. 

وی اولین بانوی محجبه است که به عنوان یکی از داوران فینال جام جهانی انتخاب شده و همچنین اولین داور فوتسال کشورمان است که در فینال مسابقات جام جهانی حضور خواهد داشت. 

وی از سال ۲۰۱۴ به عنوان داور بین‌المللی انتخاب شد، گلاره ناظمی داوری را ابتدا با فوتبال و بعد با قضاوت در لیگ برتر فوتسال بانوان آغاز کرد. 

وی در رقابت‌های فوتسال جام باشگاه‌های جهان مردان ۲۰۱۹ در تایلند به عنوان داور اول مسابقه تیم‌های بارسلونا برابر شنزن چین، نماینده تایلند در برابر تیم بوکاجونیورز آرژانتین، شنزن چین در برابر منگوس برزیل و دیدار پایانی مسابقات را قضاوت کرد. 

او در اینستاگرامش نوشت: امروز وقتی کولینا ابلاغ بازی فینال را اعلام کرد، وقتی اسمم رو شنیدم، نفهمیدم رو زمینم یا تو ابرا. آرزو بود خیلی براش تلاش کردم و خیلی خوشحالم.

گلاره ناظمی در کنار چهار داور زن دیگر در رقابت‌های جام جهانی فوتسال قضاوت کرد. 

جدا از تیم ایران، داوری فوتسال کشورمان نیز در جام جهانی نماینده دارد و ابراهیم محرابی افشار در کنار گلاره ناظمی دو داور ایرانی حاضر در این پیکارها بودند. 

این برای اولین بار بود که دو داور از ایران در این مسابقات سوت می‌زنند. همچنین برای اولین بار فیفا از ۵ داور زن برای قضاوت جام جهانی مردان استفاده کرد. در شرایطی که ۳۹ داور از ۶ قاره برای قضاوت در این رقابت‌ها برگزیده شدند، گلاره ناظمی از ایران در کنار چهار داور زن دیگر در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۱ قضاوت کرد. 

براساس اعلام سایت فیفا، گلاره ناظمی برای اولین‌بار به عنوان داور اول مصاف تیم‌های ملی مصر و گواتمالا را سوت زد که در این دیدار ابراهیم محرابی افشار به عنوان داور دوم، کمک ناظمی بود تا یک کوبل ایرانی مسئولیت قضاوت این مسابقه را برعهده داشته باشند. 

فینال این مسابقات قرار است روز یکشنبه بین تیم‌های ملی آرژانتین و پرتغال برگزار شود.

آیا این خبر مفید بود؟