به گزارش گروه ورزشی رکنا دیدارهای بین تیم‌های ملی فوتبال ایران و گره حالا دیگر به یک جدال تماما سنتی و حساس در سطح قاره کهن آسیا  تبدیل شده است. روز گذشته این دو تیم در ورزشگاه فوق مدرن جام جهانی سئول به مصاف یکدیگر رفتند که کار دو تیم در نهایت 90 دقیقه با نتیجه یک بر یک مساوی به پایان رسید؛ با این نتیجه حسرت کره‌ای‌ها برای بردن تیم ملی کشورمان به 8 سال رسید و همین موضوع نیز سوژه داغ رسانه های آسیایی و به ویژه کره‌ای شد. 

بازتاب تساوی ایران و کره جنوبی در AFC
تارنمای رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا نوست: در روز شلوغ بازی های دوستانه ملی و ادامه روند آماده سازی تیم های آسیایی برای دور دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت های ۲۰۲۳ آسیا، تیم های ملی کره جنوبی و ایران در نبرد غول های آسیا به تساوی رضایت دادند.
«هوانگ اوی جو» در دقیقه ۵۷ گل نخست بازی را برای کره ای ها به ثمر رساند اما گل به خودی «کیم یونگ وون» که پنج دقیقه بعد به ثمر رسید، دیدار را به تساوی کشاند.
کره جنوبی تاکنون در ۶ تقابل اخیر با برترین تیم رنکینگ آسیا یعنی ایران هرگز موفق به پیروزی نشده است؛ این در حالی است که گل هوانگ نخستین گل جنگجویان تائه گوک در این فاصله زمانی محسوب می شود.
«مارک ویلموتس» سرمربی جدید تیم ملی ایران بی شک از این تساوی خوشحال خواهد بود؛ نتیجه‌ای که بدنبال پیروزی پنج بر صفر ایران در نخستین بازی با هدایت مرد بلژیکی به دست آمده است.
در سوی دیگر، کره ای ها نیز که پیش تر مقابل استرالیا یک بر صفر به پیروزی رسیده بودند، با احتساب این تساوی تعطیلات بازی های ملی را بدون شکست به اتمام می‌رسانند که مسلماً نباید از این نتیجه ناراحت باشند.

وبسایت Seoul MK: ویلموتس از نتیجه بازی راضی بود 
این رسانه کره‌ای در ادامه نوشت: وقتی بازی تمام شد، ویلموتس به سمت نیمکت خود رفت و در صحبت با دستیارانش از اینکه در ورزشگاه جام جهانی بازنده نبودند، ابراز رضایت کرد. حتی وقتی بازیکنان ایران از زمین بیرون می‌آمدند، ویلموتس بازیکنان را در آغوش می‌گرفت و از نتیجه به دست آمده راضی بود.

سایت کره‌ایMBN: بعد از هشت سال به ایران گل زدیم!
سایت کره‌ای MBN بعد از تساوی یک بر یک مقابل ایران در مطلبی نوشت: بالاخره بعد از ۸ سال توانستیم دروازه ایران را باز کنیم. هوانگ جو توانست به ایران گل بزند. تیم ملی ایران ۸ سال با سرمربیگری کی‌روش مقابل ما بازی کرد و نتوانسته بودیم به آنها گلزنی کنیم. امروز بعد از این مدت در ورزشگاه جام جهانی سئول بالاخره دروازه ایران را باز کردیم.

واکنش روزنامه چوسان به استقبال هواداران این تیم
روزنامه چوسان در واکنش به بازی  با اشاره به حضورتماشاگران زیاد در ورزشگاه نوشت: استادیوم محل بازی ۸ در ورودی داشت که به دلیل ازدحام هواداران، همه ۸ در پر شده بود. مسئولان ورزشگاه محل بازی در پایان بازی این مسئله را اعلام کردند.
این روزنامه کره‌ای در ادامه نوشت که با توجه به اینکه تیم ملی کره جنوبی در هشت سال اخیر به تیم ملی ایران گل نزده بود، به همین دلیل تماشاگران انگیزه بسیار زیادی داشتند تا از تیم کره حمایت کنند، هر چند که در پایان این بازی با تساوی یک_یک تمام شد.
چوسان در ادامه نوشت: بازی قبلی تیم ملی کره جنوبی در این ورزشگاه مقابل تیم ملی اروگوئه برگزار شد که ۶۴ هزار بلیت برای این بازی فروخته شد، اما برای بازی کره جنوبی و ایران تا قبل از بازی ۵۵ هزار بلیت فروخته شد و حدود ۹ هزار بلیت باقی ماند، اما به محض شروع بازی، هواداران بلیت خریدند و جمعیت حاضر در ورزشگاه ۶۰ هزار و ۲۱۳ نفر اعلام شدند و این در حالی است که این ورزشگاه بزرگترین استادیوم کره جنوبی است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید

آیا این خبر مفید بود؟