به گزارش گروه ورزشی رکنا با جدا شدن محمدحسین میثاقی از برنامه «فوتبال ۱۲۰» حمید محمدی جایگزین او شد و تلاش کرد سبک و سیاق میثاقی را در برنامه حفظ کند.

اتفاقی که از دو منظر قابل بررسی بود:

اول اینکه عادل فردوسی‌پور، تهیه کننده این برنامه، به دنبال این بود ماهیت برنامه به لحاظ لحن در اجرا تغییری نکند. درحالی که آن سبک و سیاق، اجرا و نوع شوخی‌ها مستقیما به خود محمدحسین میثاقی و کاراکترش مرتبط می‌شد.

دوم اینکه در چند برنامه اول اجرای غیرطبیعی حمید محمدی توی ذوق می‌زد.

اما اتفاق جدیدی که در برنامه «فوتبال ۱۲۰» رخ داده این است که عادل فردوسی‌پور دست به دامن خندوانه رامبد جوان شده و با استفاده از یکی از استندآپ کمدین‌های این برنامه قصد دارد بخش شوخی با ویدئوهای منتشر شده در فضای مجازی را مثل روزهای حضور محمدحسین میثاقی در اوج نگه دارد.

همگان از عادل فردوسی‌پور به عنوان یک شخصیت خلاق در حوزه برنامه‌سازی ورزشی توقع داشتند عوامل جدیدش مستقیما کپی کاری از برنامه قبلی را در راس برنامه‌های خود نداشته باشند.

ابوطالب حسینی با اجرای بخش شوخی با ویدئوهای فضای مجازی در برنامه «فوتبال ۱۲۰» آن هم با سبک محمدحسین میثاقی هم به خودش لطمه می‌زند هم به نام عادل فردوسی‌پور.

بی‌تردید می‌شد با حضور این کمدین با استعداد نوع، اجرا، گویش و به خصوص شوخی‌ها تغییر کند چرا قرار است «فوتبال ۱۲۰» همان لحن سابقش را حفظ کند؟

ای کاش عادل فردوسی‌پور بعد از حضور ابوطالب برای این بخش جذاب برنامه‌اش، فکر جدیدی می‌کرد تا این احساس به وجود نیاید صدایی که روی اتفاقات جذاب فوتبالی برنامه به عنوان نریشن شنیده می‌شود همان سبک خاص و بامزه محمدحسین میثاقی است، اما با شوخی‌های بی‌مزه…

فراموش نکنیم محمدحسین میثاقی با سال‌ها سابقه در حوزه فوتبال اصطلاحات این ورزش و شوخی‌های مرسوم بین خانواده فوتبال را می‌شناسد، یعنی تنها بامزگی در اجرا کافی نیست تا تو بتوانی از هر کمدینی برای اجرای هر نوع برنامه‌ای استفاده کنی.

بازگشت عادل فردوسی‌پور به قاب جعبه جادویی را خوش‌آمد می‌گوییم و خوشحالیم که این استعداد ناب عرصه گزارش، اجرا و تهیه کنندگی برنامه‌های ورزشی دوباره آمد تا با مصاحبه جذابش با ژاوی طرفدارانش را خوشحال کند. اما از سویی منتقد تصمیم او نیز هستیم؛ چراکه می‌شد برای این بخش جذاب «فوتبال ۱۲۰» سراغ سبک جدیدی رفت تا تکرار مجری و گوینده قبلی رخ ندهد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟