به گزارش گروه ورزشی رکنا باشگاه زولته وارخم از تیم‌های حاضر در لیگ برتر بلژیک به طور رسمی خواهان به‌خدمت‌گیری «علی علیپور» مهاجم تیم پرسپولیس شده و در این‌ باره با باشگاه ایرانی نیز به طور رسمی وارد مذاکره شده است. گویا «استان واندر بایز»، قائم‌مقام باشگاه زولته وارخم بلژیک روز نهم فروردین با حضور در استادیوم آزادی تهران از نزدیک نظاره‌گر بازی استقلال و پرسپولیس بود و بعد از این بازی مهاجم تیم پرسپولیس را برای خرید تأیید کرد و جذب او را در دستور کار باشگاه قرار داد.

تیم یازدهم این فصل لیگ برتر بلژیک در نامه‌نگاری با باشگاه پرسپولیس متوجه شده باشگاه ایرانی مهاجم خود را به ۵۰۰ هزار یورو نخواهد فروخت و از باشگاه بلژیکی درخواست کرده مبلغ بالاتری را برای علی علیپور پیشنهاد بدهد. مهاجمی که چند بار به اردوی تیم ملی دعوت شد، اما نتوانست در لیست نهایی کارلوس کی‌روش قرار بگیرد و از سویی این فصل نتوانست آقای گلی خود را در لیگ برتر تکرار کند و این موقعیت در اختیار کی‌روش استنلی و شیمبا قرار گرفته است.

باشگاه پرسپولیس برای فروش علی علیپور می‌خواهد با طمأنینه عمل کند به این خاطر که این مهاجم با پیشنهاداتی از سوی تیم‌های اسپانیایی هم روبه‌رو شده است. تیم‌های کادیز و آلمریااسپانیا هم خواهان در اختیار گرفتن علی علیپور هستند. دو تیمی که البته در لالیگا حضور ندارند و در لیگ یک هستند.

پرسپولیس در صورت فروش علی علیپور در خط حمله با کمبود بازیکن روبه‌رو می‌شود و باید مهاجم جدیدی را جذب کند به این خاطر که مهدی طارمی را قبلاً فروخته و از سویی بعید به نظر می‌رسد بودیمیر بتواند همه خواسته‌های تیم را در خط حمله برآورده کند. هر چند در بازی پایانی زننده گل قهرمانی تیمش در این فصل از بازی‌ها بود.

باشگاه زولته وارخم بلژیک که فصل گذشته در لیگ اروپا حضور داشته هم در لیگ یک و لیگ برتر بلژیک حاضر بوده. ۲ قهرمانی در لیگ برتر و ۵ قهرمانی در لیگ یک بلژیک در کارنامه این تیم دیده می‌شود و همچنین چهار حضور در لیگ اروپا. این باشگاه، اما همان‌طور که اشاره شد در فصلی که گذشت در لیگ برتر بلژیک به عنوان یازدهم رسید و برای رفع نقاط ضعف خود به دنبال بازیکنان جدید است که یکی از آن‌ها علی علیپور است. البته باشگاه پرسپولیس برای نهایی کردن این ترانسفر باید نظر برانکو را هم اعمال کند. از آنجایی که تیم در فصل آتی لیگ قهرمانان آسیا حضور دارد قطعاً به حضور بازیکنانی، چون علی علیپور در ترکیب تأکید دارد.

گفتنی است تاکنون مذاکرات طرفین به نتیجه ۷۰۰ هزار یورویی رسیده، اما باشگاه پرسپولیس تلاش می‌کند این تفاهم به یک میلیون یورو نزدیک شود تا نیم میلیون یورو خودش بردارد و نیم میلیون یورو علیپور.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟