آخرین خبر های نقل و انتقالاتی پرسپولیس / عبدالکریم  پرسپولیس را خوشبخت می کند؟

به گزارش رکنا،  هواداران پرسپولیس این روزها بی‌صبرانه منتظر خرید‌های باشگاه‌شان در فصل نقل و انتقالات تابستانی هستند. با قطعی شدن جدایی مهدی ترابی و دانیال اسماعیلی‌فر از جمع سرخپوشان حالا هواداران این تیم مدیریت باشگاه خود را تحت فشار گذاشته‌اند که برای جذب بهترین جانشین این نفرات اقدام کند. این در مورد علیرضا بیرانوند هم صدق می‌کند اما وضعیت این بازیکن هنوز مشخص نیست و احتمال بازگشتش به پرسپولیس بیشتر از جدایی‌اش است. البته مسئولان باشگاه در جذب گزینه‌های داخلی جهت جانشینی بیرانوند تردید دارند و نگرانند گلرهای فعلی لیگ نتوانند جانشین خوبی برای بیرو باشند. از طرفی برای جذب دروازه‌بان خارجی نیز محدودیت دارند؛ چراکه برای پست‌های دیگر قرار است نفرات خارجی جذب شوند. مساله دیگر اینکه اسپانسرهای باشگاه پرسپولیس هم تمایل به بازگشت بیرانوند دارند و نظر خودشان را در این مورد به این باشگاه اعلام کرده‌اند. در هر صورت روندی که پرسپولیس در یک‌ماه اخیر در فصل نقل وانتقالات در پیش‌ گرفته برای هواداران این تیم راضی‌کننده نبوده و انتظار آنها این است در همین هفته تیم‌شان کامل شود. 

کدام بازیکن درخواست 20 میلیاردی داشت؟

رضا درویش روز گذشته در صحبت‌هایش در مورد وضعیت حاکم بر نقل و انتقالات فوتبال کشورمان مدعی شد بازیکنی برای تمدید قرارداد درخواست 20 میلیاردی داشته، در شرایطی که قرارداد او فصل قبل دومیلیارد بوده است. در این مورد باخبر شدیم منظور درویش از این اظهارنظر احمد گوهری بوده است. دروازه‌بانی که باشگاه پرسپولیس تمایل داشت قرارداد او را تمدید کند تا بتواند برای یک فصل دیگر این بازیکن را به باشگاه آلومینیوم قرض دهد اما او درخواست دستمزد 20 میلیاردی داشت. درخواستی که به‌شدت با مخالفت مسئولان باشگاه مواجه شد و به این ترتیب گوهری جایی در لیست بزرگسالان پرسپولیس برای فصل پیش‌رو نخواهد داشت. 

لیموچی با چه مبلغی پرسپولیسی خواهد شد؟

باشگاه پرسپولیس پس از حذف آلومینیوم از رقابت‌های حذفی انتظار داشت اراکی‌ها با مبلغ 3.5 میلیارد تومان رضایتنامه مهدی لیموچی را صادر کنند که هیات‌مدیره باشگاه اراکی و مجتبی حسینی با این مساله مخالفت کردند. اما بعد از رقابت تنگاتنگی که دو باشگاه استقلال و سپاهان برای گرفتن رضایتنامه آقایی‌پور داشتند، درنهایت باشگاه اهوازی توانست با مبلغ بیش از 30 میلیارد تومان بازیکن جوانش را به تیم اصفهانی بفروشد. با توجه به این اتفاق حالا هیات‌مدیره باشگاه آلومینیوم هم تاکید دارد رضایتنامه لیموچی برای هر تیمی نباید خیلی‌کم باشد. این یعنی باشگاه پرسپولیس اگر به‌دنبال خرید لیموچی است باید حداقل 20 میلیارد تومان برای رضایتنامه او هزینه کند و احتمالا خود او هم همین حدود را می‌خواهد؛ چراکه به‌هرحال بازیکن ملی‌پوش به‌حساب می‌آید. 

تغییر رویه باشگاه در نقل و انتقالات

خوان گاریدو همان‌طور که خودش تاکید داشت فعالیت‌های نقل و انتقالاتی در تیمش را به مدیریت باشگاه سپرده است. اگرچه خود او نام چند بازیکن خارجی را به باشگاه اعلام کرده اما به‌نوعی تابع تصمیمات و سیاست‌های آنهاست اما مسئولان پرسپولیس در مذاکراتی که با بازیکنان آزاد و نفراتی که تحت قرارداد باشگاه‌های خود هستند به این نتیجه رسیده‌اند باید برای جذب هر بازیکنی 35 تا 40 میلیارد تومان هزینه کنند. درحالی‌که با همین مبلغ می‌توانند بازیکنان خارجی باکیفیتی به خدمت بگیرند و در صورت درخشش آنها بتوانند با قیمت بهتر ترانسفرشان کنند. به‌طور نمونه عبدالکریم حسن با دستمزد 880 هزار دلاری برای یک فصل و نیم به پرسپولیس آمد و این باشگاه الان به این نتیجه رسیده که می‌تواند او را دومیلیون دلار به تیم‌های قطری بفروشد یا اوستون ارونوف که با قیمت حدود یک‌میلیون دلاری برای یک فصل و نیم سرخپوش شد و حالا مشتری چهارمیلیون دلاری از عربستان دارد. چه‌بسا اگر باشگاه پرسپولیس فصل گذشته قرارداد وحدت حنانوف را تمدید می‌کرد، الان او را هم می‌توانستند به تیم‌های خارجی و حتی داخلی بفروشد. هرچند باشگاه گل‌گهر در نیم فصل حاضر بود 100 هزار دلار بابت وحدت بدهد که اوسمار با جدایی او مخالفت کرد. با مواردی که اشاره شد درویش در نظر دارد از حالا بیشتر روی گزینه‌های خارجی تمرکز کند. در حال حاضر چند بازیکن در پست‌های دروازه‌بان، دفاع راست و چپ، وینگر و مهاجم در لیست سرخپوشان هستند که قیمت‌های آنها از 250 هزار شروع شده و به 700 هزار دلار می‌رسد. 

فروش عبدالکریم قطعی است

باشگاه پرسپولیس قصد ندارد فرصت به‌دست آمده برای فروش عبدالکریم به تیم‌های قطری را به‌راحتی از دست بدهد. مخصوصا اینکه هر روز یک مشتری جدید از قطر برای خرید او پیدا می‌شود. فروش حسن از چند لحاظ می‌تواند به سود پرسپولیس باشد؛ اول اینکه فروش دومیلیون دلاری او می‌تواند همین مبلغ سقف بودجه باشگاه پرسپولیس را بالا ببرد. مورد دیگر اینکه این باشگاه با درآمد حاصله از فروش یک بازیکنش می‌تواند چند بازیکن خارجی دیگر در پست‌های مختلف به خدمت بگیرد. مساله دیگر اینکه باشگاه‌های قطری غیر از پیشنهادهای مالی خوبی که به پرسپولیس می‌دهند درکنار آن چند آپشن هم ارائه می‌دهند، به‌طور مثال استفاده رایگان از کمپ‌های مدرن آنها و همچنین پروازهای اختصاصی. آپشن‌هایی که خیلی به کار پرسپولیس در تعطیلات لیگ خواهد آمد. اگر اتفاق خاصی رخ ندهد باشگاه پرسپولیس در صورت پیدا کردن اولین بازیکن خوب برای جانشینی حسن او را با بالاترین قیمت ممکن به تیم‌های قطری ترانسفر خواهد کرد. 

گاریدو تمرین را اجباری کرد

سرمربی اسپانیایی پرسپولیس در نظر داشت که در همین روزها تمرینات تیمش استارت بخورد که در فرصت باقی مانده تا شروع فصل جدید تیمش را از هر نظر آماده کند اما از وی خواسته شد از هفته آینده این کار را انجام دهد. در همین راستا گاریدو راهی کشورش شده و قرار شد جمعه‌شب خودش را به تهران برساند. او قبل از سفر به باشگاه پرسپولیس تاکید داشته که تیمش باید با نفرات کامل در تمرین شنبه حاضر باشند و هیچ غیبتی برای او موجه نیست. در همین راستا باشگاه پرسپولیس در گروه واتساپی بازیکنانش اعلام کرده حضور تمامی بازیکنان در تمرین شنبه اجباری است. ضمن اینکه قرار است تا آخر این هفته تکلیف نفراتی چون علی نعمتی، عیسی آل‌کثیر، فرشاد فرجی، مهدی عبدی و گئورگی گولسیانی هم مشخص شود. 

منبع: فرهیختگان

کدخبر: 1016872 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟