راه تشخیص مرغ هورمونی و مرغ غیر هورمونی

در اینجا قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه میتوان به تشخیص مرغ هورمونی و غیر هورمونی بپردازیم.

به گزارش رکنا ، مرغ‌های هورمونی نسبت به مرغ‌های طبیعی از ویژگی‌های کمتری برخوردار هستند و ممکن است در سلامتی ما هم اختلال ایجاد کنند. به همین دلیل لازم است که در خرید این نوع مرغ‌ها دقت کنیم و مراقب باشیم که با خریدن این مرغ‌ها به سلامتی خود آسیب نزنیم.

مرغ یکی از مواد غذایی است که هر روز توسط خانوار‌های خریده و مصرف می‌شود. شاید شما هم در طول زندگی خود بعد از خرید مرغ ممکن است به این پی ببرید که مرغی که خریده اید فاسد است. در اینجا قصد این را نداریم که به بررسی چگونگی تشخصی مرغ فاسد از غیر فاسد بپردازیم. بلکه میخواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه میتوان به شخیص مرغ هورمونی و غیر هورمونی بپردازیم. مرغ‌های هورمونی نسبت به مرغ‌های طبیعی از ویژگی‌های کمتری برخوردار هستند و ممکن است در سلامتی ما هم اختلال ایجاد کنند. به همین دلیل لازم است که در خرید این نوع مرغ‌ها دقت کنیم و مراقب باشیم که با خریدن این مرغ‌ها به سلامتی خود آسیب نزنیم.

در اینجا ما تصویری را به شما معرفی می کنیم که به شما نشان می دهد چگونه می توان مرغ‌های هورمونی را از مرغ سالم تشخیص دهیم. در وهله اول باید گفت که مرغ‌های هورمونی نسبت به مرغ‌های سالم و غیر هورمونی وزن بالا تری دارند، اما این تنها نشانه شناخت مرغ‌های هورمونی از غیر هورمونی نیست و برخی از مرغ‌های سالم و طبیعی نیز ممکن است از وزن‌های بالاتری برخوردار باشند. اما باید گفت که ویژگی‌های دیگری نیز برای شناخت مرغ‌های هورمونی مانند حجم چربی وجود دارد.

اما چگونه باید فهمید که مرغی که خریده ایم هورمونی است یا نه؟

اولین چیز که در موقع خرید باید به آن دقت کنید حجم گوشت مرغ است

مرغ‌های هورمونی و ناسالم به دلیل نیاز به رشد سریع طبیعتا از وزن بالاتری برخوردارند. اما اگر این معیار شما را در تمیز دادن مرغ هورمونی از غیر هورمونی کمک نکرد بهتر است به سراغ معیار بعدی برویم یعنی حجم چربی.

مرغ‌های هورمونی دارای چربی بالای هستند و یکی از راه‌های پیدا کردن آن بررسی خط‌های سفید روی سینه مرغ است هرچه این خط‌های سفید بیشتر باشند در واقع نشان از تزریق هورمون بیشتر برای رشد سریع‌تر آن است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟