خبر ویژه :

رک پلاس هوم پلاس کدخبر: 373091 ارسال پرینت 37

رکنا: شستن حوله های توالت و حمام اهمیت خاصی دارد زیرا منبع تجمع باکتری هاست.

کارشناسان معتقدند به محض استفاده از حوله حمام و توالت سطح آن به محلی مناسب برای تجمع باکتری ها، قارچ ها، سلول های مرده پوست و میکروب های دیگر تبدیل می شود.

حوله یکی از لوازم بهداشت فردی است که بعد از استحمام، بدن را با آن خشک می‎کنند. این کار رطوبت روی پوست را برطرف کرده و به نظافت پوست کمک می‌کند، اما اگر به بهداشت حوله توجه نشود و مثلا به شکلی نامناسب شسته یا خشک یا نگهداری شود، به محل مناسبی برای رشد و تکثیر میکروب‌ها تبدیل می شود. اما سوال این است که برای پیشگیری از این مشکل چه باید کرد؟

برای پیشگیری از این مشکلات و جلوگیری از رشد و تکثیر میکروب‌ها و قارچ‌ها لازم است حوله به طور مناسب شسته و در محل مناسبی خشک شود.در حالیکه بسیاری از این میکروب ها برای بدن ضرری ندارند اما وجود آنها روی سطح حوله عامل آلوده کننده است.

فیلیپ تی یرنو، میکروب شناس دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک در پاسخ به این پرسش که پس از چند بار استفاده از حوله، باید شست وشو شود، گفت:در صورتیکه به طور کامل خشک شود نمی توان بیش از سه بار از حوله استفاده کرد و باید شسته شود.

به گفته تی یرنو، لازم است حوله پس از استفاده در معرض هوا خشک شود و مرطوب بودن آن زمینه مناسبی را برای رشد میکروب ها فراهم می سازد. همچنین در صورتیکه بوی خاصی از حوله تان استثمام می شود نشان می دهد میکروب ها در حال رشد کردن هستند.

در واقع حوله فضای ایده آلی برای میکروب ها است چرا که در برگیرنده تمام شرایط لازم برای حیات آنها شامل آب، دمای گرم، اکسیژن، عامل تغذیه ای و PH خنثی است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها