کدام استان های کشور تا آخر هفته بارانی می شوند؟

هواشناسی وضعیت بارش باران در آسمان کشور را تا انتهای هفته اعلام کرد. بنا به پیش بینی هواشناسی تعدادی از استان های شمال کشور شاهد بارش باران خواهند بود. علاوه بر این هواشناسی در نوار شرقی کشور وزش باد شدید را پیش بینی کرد. روز چهارشنبه نیز براساس پیش بینی هواشناسی در بعداز ظهر در مناطق غربی کشور شاهد بارش باران خواهیم بود.

به گزارش رکنا، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی 24 ساعت آینده در برخی مناطق استان‌های اردبیل، گیلان و غرب مازندران و دوشنبه در گیلان بارش‌های پراکنده پیش بینی شده است. سه شنبه برای اکثر مناطق کشور جو پایداری پیش بینی می‌شود.

چهارشنبه به ویژه در ساعات بعدازظهر در برخی مناطق غرب، شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی افزایش ابر، بارش باران، گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

روز پنجشنبه در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و غرب مازندران ابرناکی همراه با بارش پراکنده پیش بینی شده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی طی 3 روز آینده در نوار شرقی کشور به‌ویژه در منطقه زابل و همچنین بخش‌هایی از استان‌های یزد، اصفهان و کرمان وزش باد شدید پیش بینی شده که در برخی مناطق احتمال وقوع گردوخاک وجود دارد.

همچنین تا آخر هفته در نیمه شمالی کشور افزایش دما روی می‌دهد. امروز مناطق مرکزی خلیج‌فارس و سه شنبه نیمه شرقی دریای عمان مواج خواهد بود.

لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟