راه اندازی درگاه خبری کنگره ۶ هزار و ۳۰۰ شهید لرستان

به گزارش خبرنگار رکنا از خرم آباد، علی رشنو در نشست هم اندیشی با سرپرستان و سردبیران خبرگزاری ها در لرستان، اظهار داشت: کنگره ملی ۶ هزار و ۳۰۰ شهید لرستان سال ۱۴۰۱ برگزار می شود که ۲۲ کمیته ذیل آن تعریف شده است و اطلاع رسانی اقدامات این کنگره و کمیته های زیر مجموعه همگی در این پرتال خبری به آدرس "6300shahid-lr.ir" اطلاع رسانی خواهد شد.

وی افزود: استان لرستان در طول هشت سال جنگ تحمیلی، شهدای زیادی را تقدیم انقلاب کرده است و امروز این آرامش و امنیت را مدیون خون شهدا هستیم.

وی عنوان کرد: دوران دفاع مقدس یکی از عرصه‌هایی بود که جوانان این مرز و بوم با دفاع جانانه خود در مقابل رژیم بعث عراق پیروزی جاودانه ای را نصیب ایرانیان کردند و بدون شک این امر خطیر ثمره خون شهیدانی است که با شجاعت راهی جبهه ها شدند تا ستون های نظام اسلامی را در برابر بدخواهان و دشمنان استحکام بخشند.

رشنو با بیان اینکه رسانه و فضای مجازی رسالت بزرگی در معرفی سیره و آرمان شهدا به مردم و نسل جدید دارند تصریح کرد: برگزاری این کنگره ملی فرصت مناسبی برای معرفی شهدای استان است تا فداکاری و نقش آنها در تامین امنیت و آسایش کشور تبیین شود، چرا که شهدای لرستان در معرفی به جامعه و نسل جوان، مظلوم واقع شده اند.

وی گفت: برنامه های این کنگره در سه بخش زیرساختی، تولید محتوا و انتشار، تهیه و تدوین شده است و از اصحاب رسانه استان دعوت می شود با تولیدات فاخر و در شان شهدای استان گام موثری برای برگزاری این رویداد ملی بردارند.

دبیر کمیته فضای مجازی کنگره شهدای لرستان با اشاره به اجرای ۲۶ برنامه توسط این کمیته ادامه داد: تولید محتوا شامل تهیه عکس نوشت و پوستر، اینفوگرافیک، پویانمایی، کلیپ و مستند، اپلیکیشن و بازی اندرویدی است و جشنواره، مسابقه و نمایشگاه های مجازی ذیل این کنگره برگزار خواهد شد.

گفتنی است مدیریت این درگاه خبری توسط بسیج رسانه ای لرستان انجام می شود.

لرستان / خرم آباد، امین پارسا 

آیا این خبر مفید بود؟