مستند جهادگر؛ روایتی از همدلی و همراهی ملت ایران

فرهاد پاک نیا در گفگو با خبرنگار رکنا در خرم آباد افزود: این کار با حمایت معنوی قرارگاه مردمی امام خامنه ای ساخته شده و زمان ساخت آن در مدت ۴ ماه در اواسط سال ۹۹ بطول انجامید.

پاک نیا اظهار داشت: زمان جدی شدن بحث کرونا، تشکلهای مردم نهاد یا همان سمن‌ها، حضور خود را در میدان مبارزه با این بیماری اعلام کرده و با برنامه‌ریزی و گسترده کردن دامنه خدمات خیر اندیشانه خود، سه گام اساسی را در اطلاع رسانی، تولید و توزیع اقلام بهداشتی و ملزومات پیشگیری از کرونا برداشتند.

کارگردان جوان لرستانی با اشاره به همراهی سمن ها در ایام کرونا بیان داشت: شاید اگر سمن‌ها و تشکلهای مردم نهاد و حضور مستقیم بسیج و تمامی خدمتگزاران صدیق این مرز و بوم نبود و از همان ابتدا به جد وارد میدان مقابله با کرونا نشده بودند، سطح آگاهی مردم نسبت به این بیماری آنچنان که امروز افزایش یافته،و  گسترش نمی‌یافت و ناامیدی و ترس در جامعه فروکش نمی‌کرد.

وی تصریح کرد: این همدلی و همراهی تشکلهای مردم نهاد با مسوولان باعث شد که بیماری کرونا تا حد بسیاری تحت کنترل قرار گیرد و میزان شیوع آن فاجعه آمیز نباشد.

پاکنیا در پایان گفت: از زمانی که بحث کرونا جدی شد، به همه تشکلهای مردم نهاد، فراخوانی مبنی بر جلب همراهی و حمایت آنها در امور پیشگیرانه و مقابله با کرونا ارسال شد و مستند جهادگر روایتی از همدلی و همراهی تمامی ملت عزیز و غیور ایران عزیز می باشد که این اثر را به روح بلند تمامی شهدای کادر درمان تقدیم می کنیم.

براساس این گزارش ضبط مستند داستانی جهادگر به نویسندگی و کارگردانی فرهاد پاکنیا با موضوع کرونا، در خرم آباد در حال اتمام است.

از دیگر عوامل این اثر می توان به تصویربردارن: ایرج معتمدی.پیمان کرمی و مهدی ولیزاده ، مدیر تولید: حمیدرضا طالبی ، مشاور کارگردان: کریم خورشیدوند ، دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: حسن گودرزی، ناظرکیفی: سعیدشاهوردی، جانشین تهیه کننده: حامد پاک،نیا، تهیه کننده: فرهادپاکنیا اشاره کرد.

لازم به ذکر است مستند جهادگر، تهیه شده درحوزه هنری استان لرستان است.

لرستان/ خرم آباد، امین پارسا

آیا این خبر مفید بود؟