حجم ویدیو: 11.92M | مدت زمان ویدیو: 00:01:53

به گزارش رکنا، چهاردهمین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه در حالی آغاز شد که غلامحسین اسماعیلی پاسخگوی سوالات خبرنگاران خواهد بود.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوال خبرنگار رکنا مبنی بر این که قطع اینترنت به برخی از شرکت ها، سازمان های فرهنگی، مطبوعاتی، انتشاراتی و حتی مشاغلی که با اینترنت فعالیت دارند، آسیب وارد کرده است و ادامه این روند صاحبان مشاغل اینترنتی را نگران کرده و حتی موجب تعطیلی و بیکاری آنها خواهد شد. و دشمنان نظام نیز از این فرصت سوءاستفاده کرده و با تبلیغات کاذب به نفع خودشان بهره برداری خواهد کرد. آیا در این خصوص قوه قضائیه که یکی از ارکان نظام و تصمیم گیرنده در این زمینه محسوب می شود، برای این معضل چه راهکاری پیشنهاد داده و اقداماتی انجام داده است، گفت: تصمیم مراجع امنیت ملی این بود که اینترنت قطع شود و اقتضاء این بود که اجازه ندهیم دشمن از این فضا برای رسیدن به اهداف خودش از سرمایه ملی استفاده کند.

وی ادامه داد: تدابیر بعدی در خصوص وصل اینترنت یا ادامه این شرایط هم با این مراجع خواهد بود، این تصمیم دیرهنگام اجرا شد و اگر زودتر رخ می‌داد آسیب‌های اخیر کمتر می‌شد اما نسبت به برخی مراکز تدابیری برای بهره مندی در حوزه رسانه و سایر موارد در نظر گرفته شده است.

سخنگوی قوه قضائیه درخصوص میزان خسارت های وارد شده و همچنین تعداد افراد خسارت دیده نیز گفت: در حادثه اخیر از میزان خسارت و تعداد خسارت دیدگان هنوز آمار دقیق نداریم زیرا زمان کمی گذشته است و اعلام آمار تخمینی هم در شأن این جلسه نیست.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟