خود جوان پنداری بازیگر پیشکسوت!/ عکس

به گزارش رکنا، حسن اسدی (زاده ۱۰ شهریور ۱۳۴۱ در شهرستان تربت حیدریه) بازیگر و کارگردان تئاتر ایرانی است. وی برای اولین بار در نه سالگی در مدرسه، روی سن تئاتر رفت و در همان سالها نخستین جرقه های  گرایش ناخودآگاه به عالم رنگارنگ موسیقی، نمایش و هنر در او زده شد اولین کار حرفه ای او بازی در تئاتر "انتظار سرخ" بود که در سالهای اولیهِ دفاع  مقدس(1361) در تالار وحدت به روی صحنه رفت.

حسن اسدی

حسن اسدی در سالهای 64-63 دوره گویندگی فیلم و تلویزیون را گذراند و در همین دوره آموزشی بود  که از محضر اساتید بزرگی همچون مرحوم عزت اله مقبلی، مرحوم حمید سمندریان ، علی اکبر کسمائی، پرویز تاییدی ، جابر عناصری ، اسماعیل شنگله، جلال مقامی و ... بهره برد.

حسن اسدی در سالهای 69 ــ 68 دوره مدیریت تولید فیلم و تلویزیون را گذراند و در سال 1371 در کنکور سراسری شرکت کرد و بعلت عدم پذیرش دانشجو در گرایش های سینما در  آن سال، در رشته موسیقی که  اولویت دیگر مورد علاقه اش بود در دانشکده موسیقی دانشگاه هنر پذیرفته و در سال  1376 فارغ التحصیل شد. نقطه عطف این سالها،  استفاده از محضر اساتیدی چون  آقایان: احمد پژمان، کامبیز روشن روان، شریف لطفی، هوشنگ کامکار، و... و گرایش به  سمت موسیقی متن فیلم بود که آهنگسازی چند  فیلم کوتاه و بلند ره توشه این سالهاست بازیگری، مدیریت تولید، مجری طرح و آهنگسازی بیش از 50 فیلم سینمایی، داستانی و  سریال تلویزیونی در کارنامه او میباشد.

حسن اسدی 1

 

آیا این خبر مفید بود؟