برگزاری آیین خطبه‌ خوانی شب عاشورا در حرم مطهر رضوی + عکس

به گزارش رکنا، در این مراسم که امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت محدودتر از گذشته برگزار شد، خادمان بارگاه منور رضوی در صحن انقلاب اسلامی این حرم مطهر گرد هم آمدند و آیین خطبه خوانی شب عاشورا را برپا کردند.

در این مراسم خادمان با رعایت فاصله اجتماعی در صفوف منظم با در دست داشتن لاله های شمع گرداگرد صحن انقلاب اسلامی طواف کردند و به خطبه خوانی شب عاشورا گوش سپردند.

تولیت آستان قدس رضوی در این مراسم گفت: امسال به دلیل شرایط کرونا مراسم عزاداری متفاوت از سال‌های گذشته بود اما امسال هر خانه و هر کوچه و خیابان تبدیل به حسینیه شد و این ویروس منحوس نه تنها مراسم و نام اباعبدالله (ع) را کمرنگ نکرد که بیشتر نیز کرد.

مراسم عزای امام حسین (ع) تعطیل نمی‌شود

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی افزود: مراسم عزاداری امسال در حالی برگزار شد که هیچ بهانه‌ای دست بدخواهان و غربیان نیفتد، مردم همراهی خوبی داشتند و دستورالعمل‌های بهداشتی به خوبی رعایت شد که این مهم بیانگر معرفت و فهم آنهاست و مردم ثابت کردند که مراسم عزای امام حسین (ع) تعطیل نمی‌شود.

وی ادامه داد: البته نظر و عقلانیت دینی مراجع تقلید در ایران و نجف نیز بسیار مهم بود و عقلانیت دینی و شیعی را به نمایش گذاشت، علمای بزرگ دین و مراجع بزرگ تقلید در مقابل رفتارهای خرافی که توسط متحجرین و شیعه انگلیسی تبلیغ می شد عقلانیت دینی را به نمایش گذاشتند و با شجاعت در مقابل متحجرین ایستادند و از حقیقت دین و آموزه های دینی و اهل بیت (ع) دفاع کردند گرچه از نیش زبان برخی متحجرین نیز مصون نماندند.

تولیت آستان قدس رضوی در ادامه با تاکید بر اینکه زیارت اهل بیت (ع) باید از روی معرفت و بصیرت باشد، گفت: فلسفه زیارت رسیدن به معرفت و حقانیت امام(ع) است.

مروی افزود: در عاشورا کسانی که مقابل امام حسین (ع) ایستادند به ظاهر مسلمان بودند و برخی از آنها حتی با نامه حضرت را به کوفه دعوت کرده‌ بودند و این اتفاق به دلیل نبود معرفت و بصیرت افتاد و کسانی که اهل نماز و مسلمان بودند به روی فرزند پیامبر(ع) شمشیر کشیدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

ایلنا

 

آیا این خبر مفید بود؟