دفاع وزیر فرهنگ از رشد مخاطبان و فروش سینما در دولت شهید رئیسی

به گزارش رکنا به نقل از ایرنا، «مهدی اسماعیلی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه هیات دولت در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه از شهید رئیسی آموختیم که کارهای مردم را با نفسانیات خود دچار وقفه و ضرر نکنیم، گفت:  اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: در طول این هفته مراسم‌های اربعین شهدای عزیز خدمت را در تمام نقاط کشور داشتیم که مراسم‌های با شکوهی به ویژه در تهران، قم، اهواز و دیروز در مشهد مقدس برگزار شد.

وی در ادامه بیان کرد: از همین سخنگاه از همه مردم عزیز تشکر می‌کنم. در انتهای دولت مردمی هستیم و با توجه به شهادت رئیس جمهور، دولت در کمتر از سه سال به پایان می‌رسد. مجموعه خدمات دولت سیزدهم در حوزه فرهنگ چندین برابر سه سال بود و شاهد اتفاقات مهمی در این حوزه بودیم.

اسماعیلی تصریح کرد: مصوبات جدیدی از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی برای توسعه مدیریت و فضای فرهنگی و هنری کشور اخذ و در حال گسترش آن هستیم. شاهد رشد ۷۰۰ درصدی مخاطبان سینما و رشد ۳۰۰ درصدی فروش بخشی از اقداماتی است که انجام شده است. در جلسه رسمی با حضور همه رسانه‌های جمعی جزئیات مهمی از دستاورهای فرهنگ و هنر را اعلام خواهیم کرد. کسانی که دولت انقلابی شهید رئیسی را پیش از شروع متهم به سختگیری و انقباض در حوزه فرهنگ و هنر می‌کردند، امروز منصفانه تحلیل کنند که بسیاری از اولین‌ها در این دولت انجام شد که برگزاری نخستین کنسرت در مراکز تاریخی نیز از آن جمله است.

کدخبر: 1014716 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟