چهره واقعی ولیعهد لی یون پسر بانو جانگ در 28 سالگی

در ادامه این مطلب با بیوگرافی یون چان و عکس های جدید او در 28 سالگی همراه باشید.​

بیوگرافی یون چان: وی (کره‌ای: 윤찬؛ زادهٔ ۲۶ نوامبر ۱۹۹۶) بازیگر اهل کره جنوبی است. او حرفهٔ خود را به عنوان بازیگر خردسال آغاز کرد. او در افسانه دونگ‌یی ایفای نقش کرده‌است. این چندین نقش در دوره نوجوانی خود انجام داده است ولی در دوره بزرگسالی فعالیت بازیگری ندارد و بیشتر در بخش های پشت صحنه فعالیت دارند. در ادامه این مطلب با بیوگرافی یون چان و عکس های جدید او در 28 سالگی همراه باشید.
دونگی

بیوگرافی یون چان

او به واسطه بازی در نقش ولیعهد لی یون فرزند بانو جانگ در سریال دونگی در ایران شناخته می شود. وی نقش ولیعهد لی یوون را در سریال دونگی بازی کرده بود.

همانطور که اشاره شد او حرفهٔ خود را به عنوان بازیگر خردسال آغاز کرد. او در افسانه دونگ‌یی ایفای نقش کرده‌است. این چندین نقش در دوره نوجوانی خود انجام داده است ولی در دوره بزرگسالی فعالیت بازیگری ندارد و بیشتر در بخش های پشت صحنه فعالیت دارند.

 
فیلم‌شناسی

فیلم

سال عنوان نقش
 
۲۰۰۳
زندگی کن یا بمیر لی سو ریونگ (جوانی)
۲۰۰۷
بانت کیم جون ته
۲۰۰۹
شب روشن مین جه

مجموعه تلویزیونی

سال عنوان نقش شبکه
 
۲۰۰۴
ایرلند لی جه بوک (جوانی) ام‌بی‌سی
۲۰۰۹
جا میونگ گو ایل پوم (جوانی) اس‌بی‌اس
۲۰۱۰
افسانه دونگ‌یی ولیعهد لی یون ام‌بی‌سی

ولیعهد لی یوون یا پادشاه گیونگ جونگ چوسان که بود؟

گیونگ‌جونگ چوسان (کره‌ای: 조선 경종) (۲۰ نوامبر ۱۶۸۸ – ۱۱ اکتبر ۱۷۲۴) بیستمین پادشاه سلسله چوسان بوده‌است.دوی که از سال ۱۷۲۰ تا ۱۷۲۴ حکومت کرده‌است، جانشین پدرش سوک‌جونگ چوسان شده بود. پس از مرگش، برادرش شاهزاده یی گئوم جانشین وی شده‌است.

دونگی

خانواده

  • پدر: سوک‌جونگ چوسان (숙종)
  • مادر: هی‌بین جانگ (희빈 장씨)

همسرها

  • ملکه دان‌یی (단의왕후 심씨, ۱۶۸۶–۱۷۱۸) بدون فرزند
  • ملکه سون‌یی (선의왕후 어씨, ۱۷۰۵–۱۷۳۳] بدون فرزند

حضور در سریال دونگی

او به واسطه بازی در نقش ولیعهد لی یون فرزند بانو جانگ در سریال دونگی در ایران شناخته می شود. وی نقش ولیعهد لی یوون را در سریال دونگی بازی کرده بود.

افسانه دونگ‌یی با نام اصلی دونگ‌یی (به کره‌ای:동이) مجموعه تلویزیونی درام، رمانتیک و تاریخی کره‌ای است که در سال ۲۰۱۰ در ۶۰ قسمتِ ۶۰ دقیقه‌ای از شبکه اِم‌بی‌سی کره جنوبی پخش شد.مجموعه تلویزیونی دونگ‌یی را لی بیونگ هون و کیم سانگ هیوب کارگردانی کرده‌اند و هان هیو جو و جی جین هی در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

عکس های جدید یون چان

دونگی

دونگی

کدخبر: 979419 ویرایش خبر
لینک کپی شد
ترانه محمدی
آیا این خبر مفید بود؟