فیلم  نگاه عاشقانه  شهلا جاهد به ناصرمحمدخانی ! / تصمیم تلخ به بهانه عشق !

پرونده شهلا جاهد یکی از جنجالی‌ترین و طولانی‌ترین پرونده های جنایی ایران بود که ابهامات زیادی داشت. هنوز بعد از سال‌ها عده زیادی معتقدند زوایای پنهانی در این پرونده باقی مانده است.

از دهم آذر و همزمان با سیزدهمین سالروز اعدام شهلا جاهد، همسر موقت ناصر محمدخانی ، ویدئویی از او در دادگاه در حال دست به دست شدن در شبکه های اجتماعی است. شهلا جاهد که به اتهام قتل همسر بازیکن سابق تیم پرسپولیس به دار آویخته شد، در این ویدئو در حالی که دستبند به دستانش بسته شده، از دور به محمدخانی می‌نگرد و زیرلب می‌گوید: «ولی باز هم دوسِت دارم».

 آنچه از ۱۳ سال پیش تاکنون برای بسیاری از افراد تعجب‌آور بوده عشق شدیدی است که شهلا جاهد به ناصر محمدخانی داشت.

ماجرای شهلا جاهد و ناصر محمدخانی چه بود؟

سال ۸۱ بود که خبر قتل لاله سحرخیزان، همسر اول ناصر محمدخانی، ستاره سابق تیم های ملی و پرسپولیس منتشر شد و چیزی نگذشت که نام خدیجه جاهد معروف به «شهلا»، همسر صیغه ای محمدخانی به میان آمد.

شهلا ابتدا هرگونه اتهامی را انکار می‌‌کرد و از آنجایی که مدرکی علیه او وجود نداشت یک سالی را در بازداشتگاه سپری کرد. اما دست آخر بعد از ملاقاتی با ناصر محمدخانی به قتل لاله سحرخیزان اعتراف کرد.

با توجه به اعتراف شهلا جاهد، دادگاه او را متهم به قتل شناخت اما وقتی شهلا را برای بازسازی صحنه قتل بردند بسیاری از صحبت های او ضد و نقیض از آب درآمد.

پس از مدتی شهلا جاهد مدعی شد که صرفاً به خاطر علاقه‌اش به ناصر محمدخانی قتل را به گردن گرفته چون محمدخانی به او گفته بود اگر این کار را نکند به جایش او را بازداشت می‌کنند و از طرفی به او قول داده بود تمام تلاشش را برای گرفتن رضایت از اولیای دم یعنی فرزندانش و والدین لاله سحرخیزان خواهد کرد. به ادعای شهلا، او به وعده های محمدخانی دل بسته بود اما بعداً با بی‌تفاوتی او مواجه شده بود.

پرونده شهلا جاهد با ابهامات زیاد دیگری هم همراه بود. علاوه بر صحبت‌های ضد و نقیض متهم اصلی، بسیاری از مدارک و شواهد به دست آمده هم با یکدیگر جور در نمی آمدند. اشتباهات زیادی هم در روند تحقیق و رسیدگی صورت گرفت.

ادعاهای ناصر محمدخانی هم در رأی نهایی پرونده تأثیرگذار بود. او مدعی شد شهلا جاهد کلید خانه او و همسرش را در اختیار داشت و بدون رضایت او مخفیانه به خانه آن‌ها می‌رفت و او و همسرش را زیرنظر می‌گرفت.

این پرونده مملو از ابهاماتی بود که هرگز پاسخی به آن‌ها داده نشد. با وجود همه این ابهامات و کش و قوس ها اما شهلا جاهد دست آخر در روز ۱۰ آذر سال ۸۹ اعدام شد.

ماجرای شهلا جاهد به قدری جنجالی بود که به نظر می‌رسد هرگز فراموش نخواهد شد و هر از گاهی تصویر و خبر جدیدی پای این قصه تلخ و پرابهام را دوباره به رسانه ها و شبکه های اجتماعی می‌کشد.

منبع: تابناک با تو

کدخبر: 952857 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟