نفرت‌انگیزترین غذا‌های جهان /  از سوسک تا  آب پنیر گندیده !

غذا‌های مختلف از فرهنگ‌های عجیب و غریب همیشه ما را مجذوب خود کرده اند. غذا‌های ناآشنا می‌توانند خوشمزه باشند یا بیشتر طعم اکتسابی داشته باشند. در حالی که تفاوت‌های فرهنگی اغلب ما را از هم جدا می‌کند و مرز‌هایی ایجاد می‌کند، غذا نیز می‌تواند ما را به هم متصل کند.

عملکرد تکاملی انزجار به ما کمک کند از بیماری و غذای ناامن اجتناب کنیم. انزجار یکی از شش احساس اساسی انسان است. در حالی که این احساسات جهانی است، اما غذا‌هایی که به نظر ما منزجرکننده هستند، ممکن است برای بسیاری یا برخی از افراد اینگونه نباشند. چیزی که برای یک نفر خوشمزه است، می‌تواند برای دیگری نفرت‌انگیز باشد.

موزه غذای منزجرکننده بازدیدکنندگان را دعوت می‌کند تا دنیای غذا را کشف کنند و تصورات خود را از خوراکی‌ها و چیز‌های غیرخوراکی به چالش بکشند. آیا تغییر ایده‌های ما در مورد انزجار می‌تواند به ما در پذیرش غذا‌های سازگار با محیط زیست در آینده کمک کند؟

موزه و نمایشگاه غذا‌های نفرت انگیز در مالمو سوئد دارای ۸۰ خوراکی از منزجر کننده‌ترین غذای جهان است. بازدیدکنندگان ماجراجو از فرصت بوییدن و طعم برخی از این غذا‌های بدنام استفاده خواهند کرد. آیا جرأت دارید بوی بدبوترین پنیر جهان را استشمام کنید؟ یا طعم شیرینی‌های ساخته شده با مواد شیمیایی پاک کننده فلز را بچشید؟

غذاهای نفرت انگیز

اسکامول که در اصطلاح عامیانه آن را "خاویار مکزیکی" می نامند، لارو و شفیره خوراکی مورچه ها هستند. این غذا که بیشتر در مکزیکو سیتی فروخته و مصرف می شود، از زمان سلطنت آزتک ها محبوب بوده است - و اکنون در انواع وعده های غذایی از غذاهای کره ای گرفته تا تاکوهای خیابانی یافت می شود.

غذاهای نفرت انگیز

در حالی که پنیر ممکن است شایسته عنوان منزجرکننده ترین غذا به نظر نرسد، سو کالو ساردو از شکم بچه بز پر از شیر مادرش درست می شود. غذاهای لذیذ ساردینیا به طور سنتی با ریسمان بسته می‌شوند.

غذاهای نفرت انگیز

cuy که در سراسر اکوادور و پرو محبوب است، یک غذای سنتی است که از خوکچه هندی درست می‌شود و بومیان آند در آمریکای جنوبی آن را دوست دارند. حتی بسیاری این خوکچه‌های هندی را قبل از غذا به‌عنوان حیوان خانگی بزرگ می‌کردند - اگرچه ورود گاو به منطقه کمی جذابیت آنها را کاهش داده است.

غذاهای نفرت انگیز

ناتو غذای سنتی ژاپنی از دانه های تخمیر شده سویا درست می شود. در حالی که برای تازه‌کاران ناتو خوشایند به نظر می‌رسد، همچنان جزء اصلی صبحانه های ژاپنی است.

غذاهای نفرت انگیز

این سر خرگوش با پوسته ادویه‌ای، یک ناهار بسیار محبوب را در چنگدو، مرکز استان سیچوان چین تشکیل می‌دهد. سرها آنقدر با ادویه پوشانده شده است که بازدیدکنندگان رستوران معمولاً برای سرو غذا دستکش می پوشند. بسیاری ممکن است به مکیدن مغز نیز فکر کنند.

غذاهای نفرت انگیز

کاسو مارزو، در حالی که پنیر گندیده یک میان وعده خوراکی است که معمولاً مورد استقبال قرار می گیرد، کاسو مارزو پر از لاروهای حشرات زنده است که در داخل آن می چرخند. غذای سنتی ساردینیا است. ضروری است که انگل ها را قبل از قورت دادن تا حد مرگ بجوید. این پنیر که به پنیر گندیده ترجمه می شود، در اتحادیه اروپا غیرقانونی است.

غذاهای نفرت انگیز

سیرابی اساسا از پوشش معده حیوانات مختلف مزرعه درست می شود. معمولاً برای تهیه این غذا از شکم اول یا دوم گاو یا گوسفند استفاده می شود. در سراسر جهان خورده می شود و برای تهیه سوسیس، سوپ های گیاهی، خورش ها استفاده می شود.

غذاهای نفرت انگیز

Nsenene یک میان وعده محبوب در اوگاندا است. این غذا که از جیرجیرک های بوته ای درست می شود، گاهی اوقات حتی روی نان تست صبحگاهی می مالند یا در ساندویچ های بعدازظهر می ریزند. برخلاف کرم‌های موپان، محبوبیت نسنن در اصل ناشی از کمبود مواد غذایی در منطقه است و این حشرات مملو از پروتئین هستند.

غذاهای نفرت انگیز

 سوپ لاک پشت. این خورش از پوست و اندام لاک پشت تهیه می شود و در چین، مالزی، ژاپن و سنگاپور از غذاهای لذیذ به شمار می رود. با کمال تعجب، این غذای مورد علاقه رئیس جمهور ایالات متحده ویلیام تافت نیز بود.

غذاهای نفرت انگیز

کله پاچه در بسیاری از کشورهای خاورمیانه و در دریای مدیترانه یافت می شود. این غذا از قسمت های بدن گاو یا گوسفند - مانند سر، پا و شکم - تشکیل شده است و قبل از سرو جوشانده می شود.

غذاهای نفرت انگیز

کوپی لواک نوعی قهوه است که از دانه‌های قهوه موجود در مدفوع حیوانی از خانواده زبادان به نام زباد تهیه می‌شود. این حیوان پس از خوردن دانه‌های قهوه، هسته آن را دفع می‌کند که از آن برای تهیۀ این نوع قهوه استفاده می‌شود. این قهوه، گران‌ترین قهوه جهان است.

غذاهای نفرت انگیز

در سراسر روسیه و آسیای مرکزی، شیر مادیان تخمیر شده با کربناته به مدت چندین دهه فروخته شده و در وعده های غذایی مصرف می شود. 

غذاهای نفرت انگیز

کرم موپان. این غذا به دلیل کمبود غذا در میان قبایل روستایی در جنوب آفریقا محبوبیت پیدا کرد و منبع مطمئن پروتئین در منطقه باقی مانده است. این غذا از کرم پبیله ساز درست می شود که معمولاً سرخ شده و با سیر و گوجه فرنگی سرو می شوند. آنها همچنین معمولا به صورت خام خورده می شوند.

غذاهای نفرت انگیز

تخم مرغ قرن یک غذای چینی است که به یک فرآیند آماده سازی نسبتا طولانی نیاز دارد. تخم مرغ را در یک خمره حاوی چای سیاه، نمک، آهک و خاکستر چوب به مدت هفت هفته تا پنج ماه قرار می دهند.

غذاهای نفرت انگیز

Cuscuz paulista ممکن است شبیه یک کیک بی ضرر از ژله به نظر برسد، اما این غذای برزیلی از ترکیب جالبی از مواد تشکیل شده است، از جمله آرد ذرت، سس گوجه فرنگی، تکه های گوجه فرنگی، تخم مرغ آب پز، و مواد کنسرو شده مانند زیتون، ذرت و ساردین.

غذاهای نفرت انگیز

آب کره چشم گوسفند مغولی دارای بخش زیادی از آب گوجه فرنگی  است. چشم گوسفند سرشار از آنتی اکسیدان است.

غذاهای نفرت انگیز

منودو یک غذای محبوب و سنتی مکزیکی است. سوپ با پایه فلفل قرمز چیلی و تکه های شکم گاو درست می شود. معمولاً با لیموترش، پیاز و پونه کوهی مخلوط می شود. این غذا معمولاً به نام پانسیتا نیز شناخته می شود.

غذاهای نفرت انگیز

گاروم که از روده ماهی تخمیر شده ساخته شده است، برای هزاران سال جزء اصلی تمدن های گذشته بوده است. از غذاهای باستانی فنیقیه و یونان گرفته تا روم و کارتاژ، گاروم آزمون زمان را پس داده است.

آیا این خبر مفید بود؟