لو رفتن اسم واقعی پدر پسر شجاع  ! / اسم خانم کوچولو و شیپورچی چی بود !

پسر شجاع یک سریال اپیزودیک بود و هر قسمت آن یک داستان داشت پسر شجاع داستان‌های داشت که در یک جنگل رخ می‌دهد پسر شجاع شخصیت اصلی آن یک بچه سگ آبی به نام پسر شجاع است  پسر شجاع  و شخصیت‌های این سریال به رسم کارتون‌های آن زمان به دو گروه مثبت و منفی تقسیم می‌شدند پسر شجاع در اوایل دهه شصت به مدیریت دوبلاژ غلامعلی افشاریه برای شبکه اول تلویزیون  به فارسی دوبله و پس از آن چندین بار از این شبکه پخش شد.

 

پسر شجاع

پدر پسر شجاع

دوران کودکی، دورانی شیرین و خاطره انگیز برای بسیاری از ما بچه‌های دیروز است. دورانی که بدون هیچ دغدغه‌ای پس از نوشتن تکالیف مدرسه مقابل تلویزیون به تماشای کارتون‌ها و انیمیشن‌های زیبا می‌نشستیم. در آن روزگار این کارتون‌های زیبا آن چنان ما را درگیر خود می‌کردند که همچنان پس از گذشت سال‌ها، یاد و خاطره‌ی آن‌ها همراه ما کودکان دیروز یا جوانان و بزرگسالان امروز باقی مانده است. پسر شجاع یکی از کارتون‌های پرطرفدار و نوستالژیک است که در ادامه به بیان حقایقی در مورد آن خواهیم پرداخت.

اسم اصلی پدر پسر شجاع و خود پسر شجاع

پسر شجاع محصول شرکت Knack کشور ژاپن است و در سال‌های ۱۹۷۵ ﻭ ۱۹۷۷ (۱۳۵۴ و ۱۳۵۶ شمسی) تولید شده است و اولین بار در سال ۱۹۷۵ از کانال ۱۲ توکیو پخش شده است که سال‌های جنگ به ایران آمد، دوبله و پخش شد.

در دوبله این کارتون برخی نکات رعایت نشده و نام اصلی کاراکتر‌ها بیان نشده است، به همین خاطر این سوال در ذهن مخاطب ایجاد می‌شود که نام اصلی پسر شجاع، دوستانش و... چه بوده است؟ و اینکه آیا ﭘﺪﺭ ﭘﺴﺮﺷﺠﺎﻉ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﮐﻪ ﭘﺴﺮﺵ ﺑﻪ ﺩﻧﻴﺎ ﺑﻴﺎﻳﺪ، نامی نداشته است؟

جالب است بدانید پسر شجاع و پدر پسر شجاع بدون نام نبودند و ﺩﺭ ﻧﺴﺨﻪ ﺍصلی نام ﭘﺴﺮ ﺷﺠﺎﻉ "ﭼﺎﮎ" ﻭ ﭘﺪﺭ ﺍﻭ "ﺍﺭﺳﻄﻮ" ﻧﺎﻡ ﺩﺍﺭﺩ.

نام اصلی انیمیشن پسر شجاع

پسر شجاع

ﻧﺎﻡ ﺍﺻﻠﯽ ﺍﯾﻦ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ، ﺩﺍﺳﺘﺎﻥ ﺩﻭﻥ ﭼﺎﮎ (Don Chuck Monogatari) ﺍﺳﺖ ﻭ ﺩﺭﺑﻌﻀﯽ ﮐﺸﻮﺭﻫﺎ ﻧﯿﺰ ﺑﺎ ﻧﺎﻡ ﺳﮓ ﺁﺑﯽ ﮐﻮﭼﻮﻟﻮ The Little Beaver ﻭ ﯾﺎ Don Chuck Castor ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ.

این کارتون درباره ﺳﮓ ﺁﺑﯽ ﮐﻮﭼﮏ ﻭ ﺷﺠﺎﻋﯽ به نام چاک ﯾﺎ ﻫﻤﺎﻥ ﭘﺴﺮ ﺷﺠﺎﻉ، ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺑﺎ ﭘﺪﺭﺵ ﺩﺭ ﻣﯿﺎﻥ ﺑﺮﮐﮥ ﮐﻮﭼﮏِ ﺩﺳﺖ ﺳﺎﺯﯼ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻣﯽﮐﻨﺪ.

ﺍﻫﺎﻟﯽ ﺩﻫﮑﺪﻩﺍﯼ ﮐﻪ ﭘﺴﺮ ﺷﺠﺎﻉ ﺩﺭ ﺁﻥ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻣﯽﮐﻨد، ﻣﺮﺩﻡ ﺳﺎﺩﻩ ﻭ ﺧﻮﺵ ﻗﻠﺒﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ و ﻓﻘﻂ ﺩﺭ این میان ﺷﯿﭙﻮﺭﭼﯽ و دارو دسته اش ﮐﻤﯽ ﻃﻤﻊﮐﺎﺭﻧﺪ که ﭘﺴﺮ ﺷﺠﺎﻉ ﻭ ﺩﻭﺳﺘﺎﻧﺶ ﺩﺭ ﻣﻘﺎﺑﻞ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﯾﺴﺘﺎﺩﮔﯽ ﻣﯽﮐﻨﻨﺪ.

نام دوستان پسر شجاع

ﺩﺭ دوبله ﻓﺎﺭﺳﯽ کارتون پسر شجاع ﻫﻤﮥ ﺍﺳﻢﻫﺎﯼ ﺧﺎﺹ ﺑﻪ ﮐﻠﯽ ﺣﺬﻑ ﺷﺪﻩ ﻭ مثلا به جای Lala اسم ﺧﺎﻧﻮﻡ ﮐﻮﭼﻮﻟﻮ و به جای Daigo، ﺧﺮﺱ ﻣﻬﺮﺑﻮﻥ و به جای Rappa نام ﺷﯿﭙﻮﺭﭼﯽ به کار رفته است، یعنی در واقع اسم خانوم کوچولو لالا، خرس مهربون دیاگو، اسم شیپورچی راپا بوده است.

منبع:تابناک جوان

 

آیا این خبر مفید بود؟