تغییر چهره هابیت های ارباب حلقه ها بعد از 23 سال+عکس و جزئیات

فرودو در مجموعه ها ارباب حلقه ها هابیتی است که ماموریت دارد حلقه‌ی یگانه را به مقصد نهایی‌اش ببرد. در طول مسیر او با الف‌ها، دورف‌ها،جادوگرها و هیولاهایی مواجه می‌شود تا شجاعت و دلاوری‌اش به طرز بی‌سابقه‌ای به چالش کشیده شود. او ماموریت خود را به پایان می رساند و به منطقه زندگی خود یعنی شایر باز می گردد.

ارباب حلقه‌ها

ارباب حلقه‌ها (انگلیسی: The Lord of the Rings) یک مجموعه‌فیلم است که پیتر جکسون کارگردانی‌ آن را بر عهده داشته است. این فیلم‌ها براساس رمان ارباب حلقه‌ها نوشتهٔ جی. آر. آر. تالکین ساخته شده‌اند. مجموعهٔ ارباب حلقه‌ها شاملِ سه فیلم است: ارباب حلقه‌ها: یاران حلقه (۲۰۰۱)، ارباب حلقه‌ها: دو برج (۲۰۰۲) و ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه (۲۰۰۳). پخش‌کنندهٔ این فیلم‌ها شرکت نیو لاین سینما و وینگ نات فیلمز است.

هابیت ها چه کسانی هستند؟

هابیت‌ها گونه‌ای از موجودات تخیلی در رمان‌های تالکین هستند، که در سرزمین میانه و شایر زندگی می‌کنند. هابیت‌ها اولین بار در کتاب هابیت تالکین مطرح شدند. شخصیت اصلی این داستان، بیلبو بگینز یک هابیت است که در ماجراهای گروه تورین سپربلوط سهیم می‌شود. شخصیت اصلی مجموعهٔ ارباب حلقه‌ها، فرودو بگینز نیز یک هابیت است و مسئولیت نابودی حلقه قدرت را بر دوش دارد.

در کتاب هابیت، تالکین هابیت‌ها را موجوداتی کوچک توصیف می‌کند؛ که نصف قد انسان‌ها را دارند و بالغ‌ترین آنها از چشم یک اِلف یا انسان قد یک بچه را دارد. هابیت‌ها لباس‌هایی به رنگ روشن می‌پوشند، کفش به پا نمی‌کنند (کف پاهایشان به‌طور طبیعی پوستی چون چرم دارد) و پاهایشان پوشیده از موهای ضخیم و مجعد است و همچنین نسبت به قد کوتاهشان پاهای بزرگی دارند.

از نظر اخلاقی تالکین هابیت‌ها را موجوداتی مهمان‌نواز، صمیمی، مهربان، خانه و خانواده دوست، موجوداتی به دور از تنش و هیجان که در آرامش به سر می‌برند، توصیف می‌کند. همچنین آن‌ها را خوش‌رو، خوش‌خوراک و به دور از ماجراجویی یاد می‌کند.

مجموعه ارباب حلقه ها

ارباب حلقه‌ها (انگلیسی: The Lord of the Rings) یک مجموعه‌فیلم است که پیتر جکسون کارگردانی‌ آن را بر عهده داشته است. این فیلم‌ها براساس رمان ارباب حلقه‌ها نوشتهٔ جی. آر. آر. تالکین ساخته شده‌اند. مجموعهٔ ارباب حلقه‌ها شاملِ سه فیلم است: ارباب حلقه‌ها: یاران حلقه (۲۰۰۱)، ارباب حلقه‌ها: دو برج (۲۰۰۲) و ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه (۲۰۰۳). پخش‌کنندهٔ این فیلم‌ها شرکت نیو لاین سینما و وینگ نات فیلمز است.

گروه بازیگران این مجموعه الایجا وود، ایان مک‌کلن، لیو تایلر، ویگو مورتنسن، شان آستین، کیت بلانشت، جان ریس-دیویس، کریستوفر لی، بیلی بوید، دامینیک مانهن، اورلاندو بلوم، هوگو ویوینگ، اندی سرکیس و شان بین هستند.

داستان این مجموعه در دنیای خیالی سرزمین میانی جریان دارد و داستان هابیتی به‌نام فرودو بگینز را روایت می‌کند که همراه با یاران حلقه در تلاش هستند تا حلقه یگانه را به‌منظور جلوگیری از رسیدن به صاحبش، یعنی ارباب تاریکی سائورون که با آن می‌تواند سرزمین میانی را تصاحب کند، نابود کنند. یاران در نهایت از هم جدا می‌شوند و فرودو با همراه دوست وفادارش سم‌وایز گمجی و گالوم خیانتکار به تلاش خود ادامه می‌دهد.

در همین حین، آراگورن وارث تاج‌وتخت گاندور، همراه با لگولاس، گیملی، برومیر، مری، پپین و گندالف جادوگر، متحد می‌شوند تا مردم آزاد سرزمین میانه را از دست نیروهای سائورون نجات دهند و آن‌ها را در جنگ حلقه‌ها جمع کنند تا با منحرف کردن توجه سائورون، به فرودو برای نابودی حلقه در کوه نابودی کمک کنند.

این سه فیلم از ۱۱ اکتبر ۱۹۹۹ تا ۲۲ دسامبر ۲۰۰۰ به‌طور هم‌زمان و به‌طور کامل در زادگاه جکسون در نیوزیلند فیلم‌برداری شد و مراحل تصویربرداری افزوده از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۴ به طول انجامید. این مجموعه با بودجهٔ ۲۸۱ میلیون دلاری ساخته شد و یکی از بزرگ‌ترین و جاه‌طلبانه‌ترین پروژه‌های سینمایی است که تاکنون ساخته شده‌است.

اولین فیلم از این مجموعه در ۱۰ دسامبر ۲۰۰۱ در اودئون میدان لستر لندن به نمایش درآمد. دومین فیلم در ۵ دسامبر ۲۰۰۲ در تئاتر زیگفلد در شهر نیویورک به نمایش درآمد. سومین فیلم در ۱ دسامبر ۲۰۰۳ در تئاتر سفارت در ولینگتون به نمایش درآمد. نسخه‌ای توسعه‌یافتهٔ هر فیلم یک سال پس از اکران در سینماها به صورت ویدیوی خانگی منتشر شد.

اغلب از ارباب حلقه‌ها به عنوان یکی از برترین و تاثیرگذارترین مجموعه‌فیلم‌های ساخته‌شده در تاریخ سینما یاد می‌شود. این مجموعه با موفقیت تجاری چشمگیری همراه بود و ۲٫۹۹۱ میلیارد دلار در سرتاسر جهان فروش داشت؛ این مجموعه یکی از پرفروش‌ترین مجموعه‌فیلم‌های تمام ادوار است. هر فیلم این مجموعه مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و از جلوه‌های ویژه نوآورانه، بازیگری، طراحی صحنه، موسیقی و عمق احساسی آن ستایش شد. این مجموعه جوایز و نامزدی‌های بی‌شماری کسب کرد و توانست ۱۷ جایزهٔ اسکار از ۳۰ نامزدی دریافت کند.

کدخبر: 1001501 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟