قاضی زاده هاشمی برای انتخابات 1400 تایید صلاحیت شد

همان طور که پیش بینی می شد، امیرحسین قاضی زاده هاشمی ، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از سوی شورای نگهبان برای نامزدی در انتخابات 1400 تایید صلاحیت شد.

به گزارش رکنا، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی پزشک و سیاستمدار اصولگرا و نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی و نماینده مشهد در مجلس یازدهم است. او پیش تر در دوره های هشتم، نهم و دهم مجلس شورای اسلامی نیز به عنوان نماینده حوزه انتخابیه مشهد و کلات فعالیت می‌کرد و در دوره نهم و دهم به عنوان دبیر، عضو هیات رئیسه مجلس بود. قاضی زاده هاشمی از زمان تشکیل جبهه پایداری ، به عضویت این حزب درآمد.

این نامزد انتخابات 1400 دانش‌آموخته دکتری پزشکی (جراح گوش، حلق و بینی) است و پیش از نمایندگی، ریاست دانشگاه علوم پزشکی سمنان را برعهده داشت. وی در فاصله سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۳ سخنگوی جبهه پایداری بود. او پسر عموی سید حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت دولت یازدهم و دوازدهم است. برادر کوچکتر او سید احسان قاضی‌زاده هاشمی نماینده حوزه انتخابیه فریمان و سرخس از استان خراسان رضوی در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی است که در دوره دهم نیز نماینده همین حوزه بود. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟