زهره الهیان:  چرا  شتابزده دفترچه‌های تامین اجتماعی را حذف کردید

به گزارش رکنا، زهره الهیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی سوالی را از محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد.

خلاصه سوال:

دلائل عدم توجه به صرفه و صلاح اقتصادی مردم و ایجاد سر درگمی و نارضایتی آنان به جهت تحمیل هزینه های آزاد دارو و درمان در شرائط دشوار اقتصادی، در خصوص حذف شتابزده دفتر چه های تامین اجتماعی و عدم بکارگیری تمهیدات لازم چیست ؟

شرح سوال:

جناب آقای وزیر

بر اساس اصل 29 قاتون اساسی ، دولت موظف است حمایت های بهداشتی درمانی را برای یکایک افراد کشور تامین نماید . علیرغم انجام ، برنامه ششم سند توسعه کشور، سازمان تامین اجتماعی به نفع خود وبر خلاف اصل بالا و صرفه و صلاح مردم سراسر کشور ، از ابتدای اسفند سال گذشته بدون اتخاذ تمهیدات لازم اقدام به حذف دفتر چه های تامین اجتماعی نموده است . لطفا بررسی و پاسخ دهید .

1- دلایل تعجیل و عدم تعامل و اطلاع رسانی ناکافی در آموزش فرآیند نسخه نویسی و هماهنگی با داروخانه ها و مراکز درمانی و پزشکان چیست؟

2- به گفته مدیر کل معاون سازمان تامین اجتماعی ، در تاریخ 99/12/21 در حال حاضر 50 درصد فرایند نسخه نویسی در مراکز درمانی طرف قرارداد سازمان تأمین اجتماعی در استان تهران و 77 بیمارستان در سطح کشور به صورت الکترونیکی صورت می‌گیرد که بقیه مراکز در دست اقدام است . لذا زمان اتمام نصب نرم افزار باقی مراکز چه زمانی است ؟ ضمنا خسارات وارده به بیمه شدگان بواسطه پرداخت نقدی چگونه مستردد میگردد ؟

3- مکانیزمهای تشویقی و تنبیهی بر عملکرد صحیح ، مراکز درمانی و داروخانه ها و پزشگان چگونه است ؟

14000201000118_Test_NewPhotoFree

آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

منبع:فارس

آیا این خبر مفید بود؟