آقای رییس جمهور از قیمت های سطح بازار خبر دارید ؟

به گزارش رکنا، نامه رییس جمهور به وزرای صمت و جهاد کشاورزی نشان می دهد که روحانی به عنوان سکاندار قوه مجریه این مملکت هیچ گونه آگاهی از قیمت های سطح بازار ندارد و نمی داند که دو وزارت خانه فوق امروز در تنظیم قیمت کالاهای اساسی چنان درمانده شده اند که دلالان سطح بازار ، قیمتها را در دست گرفته و به هر کجا می خواهند می برند و این دو وزیر معظم فقط نظاره گر هستند و لاغیر .

تحولات دو هفته گذشته از پیش فروش روغن برای سال ۱۴۰۰، فروش گوشت قسطی با چک کارمندی ، صف های طولانی مرغ و نبود روغن و .... نشان می دهد نهادهای ناظر بر بازار رسما درمانده شده و نمی توانند کاری انجام دهند. راستی آقای رییس جمهور یک سوال : آیا در صف های مرغ ، گوشت و روغن کرونا هست یا خیر ؟

در قوانین ما حقوق مصرف‌کننده تامین نشده است و جبران ضرر و زیان مردم دیده نمی‌شود،

هدف از کنترل و نظارت بر بازار باید تامین منافع مردم باشد. انتظار می‌رود دولت گام‌های عملی و کارآمد زمینه توزیع کالاها، کنترل و نظارت بر قیمت‌ها و مقابله با گرانفروشی‌ بردارد. در شرایط فعلی با توجه نداشتن تجربه وزرای صمت و کشاورزی در زمینه اقتصاد و بازار بعید است؛ توجهی به خواسته های عمومی صورت پذیرد

متأسفانه طی ماه‌ها و روزهای اخیر شاهد افزایش افسارگسیخته قیمت کالاهای اساسی در بازار هستیم و تحمل این وضع برای برخی حداقل بگیران و طبقه محروم و متوسط جامعه نگران کننده است و این روند ناشی از عدم نظارت دولت بر بازار و ضعف دستگاه‌های اجرایی، نظارتی و … است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟