افشاگری آسوشیتدپرس درباره نابودی اسناد مهم دولتی از سوی ترامپ

به گزارش رکنا ، اسپوتنیک به نقل از آسوشیتدپرس خاطرنشان کرده که ترامپ نسبت به قوانین آمریکا درباره حفظ اسناد دولتی بسیار بی توجه بوده است.

درگزارش آسوشیتدپرس تصریح شده که دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی ایالات متحده، عادت دارد اسناد را پاره کند و سپس آنها را فقط به سطل آشغال بیندازد که بعید به نظر می رسد بدون غرض این کار را انجام داده باشد.

بنابر این کارمندان کاخ سفید که با اسناد کار می کردند مجبور می شدند ساعتها اسناد پاره شده را بهم بچسبانند. اکنون این نگرانی فزاینده وجود دارد که حفظ ناقص مدارک و سوابق در کاخ سفید در تاریخ ریاست جمهوری دونالد ترامپ حفره ای بوجود خواهد آورد.

سلیمان لارتی، تحلیلگر سابق بایگانی کاخ سفید، استدلال می کند که بارها از ترامپ خواسته شد که اینگونه با اسناد مهم برخورد نکند، اما وی نمی خواست گوش دهد. علاوه بر این گفته می شود که ترامپ نوارهای مترجمی را که در جلسه سال 2017 وی با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه شرکت کرده بود، برداشته و ضبط کرده است.

با این حال رفتار اینچنینی ترامپ با اسناد، برای او پس از پایان ریاست جمهوری ایالات متحده دردسر ایجاد نمی کند و این به رغم این واقعیتی است که در قانون آمریکا آمده است که رئیس جمهور نمی تواند اسناد را بدون مشورت با بایگانی از بین ببرد و همچنین نمی تواند به کنگره اطلاع ندهند. اما همان قانون می گوید که رئیس ایالات متحده می تواند از توصیه های بایگانی ملی پیروی نکند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟