رونمایی از جدیدترین موشک بالستیک بین قاره‌ای کره شمالی

به گزارش رکنا، به نقل از اسپوتنیک، کره شمالی روز شنبه در جریان رژه در پیونگ یانگ جدیدترین موشک بالستیک بین قاره‌ای خود را که بر روی یک واحد متحرک سنگین 11 محوره حمل می‌شد، به نمایش گذاشت.

این رژه از تلویزیون مرکزی کره شمالی پخش شد و طبق گزارش رسانه‌های سئول، ارتش کره جنوبی اعلام داشته است که در حال تجزیه و تحلیل سلاح‌های نمایش داده شده در پیونگ یانگ است.

با این حال یونهاپ گزارش داد که موشک بالستیک بین قاره‌ای جدید، بزرگتر و احتمالاً دارای برد طولانی تر نسبت به آخرین نسخه شناخته شده موشک موشک هواسونگ 15 است.

پوکیکسون-A4

این در حالی است که در تصاویر بر روی خود موشک، علاوه بر اعداد معمولی، هیچ علامت گذاری دیگری وجود نداشته است. در عین حال در تصاویر مربوط به این رژه، نام موشک جدید بالستیک زیردریایی دقیقا مشخص بوده و بر روی آن به زبان کره‌ای نوشته شده بود، "پوکیکسون-A4". پیش از این نامی از چنین موشکی در جایی ذکر نشده بود.

کیم جونگ اون رئیس کره شمالی در جریان رژه نظامی با اشاره به شیوع ویروس کرونا برای مردم جهان آرزوی سلامتی کرد و گفت که حتی یک مورد ابتلا ویروس کورنا در کره شمالی گزارش نشده است.وی در بخش دیگری از سخنانش بار دیگر گفت که کره شمالی به «تقویت ارتش ادامه خواهد داد.»برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟