به گزارش خبرنگار سیاسی رکنا، بدون شک فردا جمعه 2 اسفند ماه شاهد برگزاری یکی از حساس‌ترین و مهم ترین انتخابات در 40 سال گذشته خواهیم بود و بی تردید حضور مردم در پای صندوق های رای اقتدار ایران اسلامی را به رخ دشمنان این نظام مقدس خواهد کشید.

اما در این بین با جست و جویی در فضای رسانه ای که در کشور براه افتاده است می‌توان به این مسئله پی برد دشمنان انقلاب همواره درصدد هستند تا انتخابات را کم رنگ و بی رونق کنند. اما بدون شک ملت همیشه در صحنه آنها را ناامید می‌سازند. این انقلاب در تمام سالهای گذشته به لطف سایه حضرت ولیعصر (عج) و حضور مقام معظم رهبری در امان مانده و بدون شک باز هم از فتنه دشمنان درامان خواهد ماند.

حقیقت این است که انتخابات پیش رو با شعار «انتخابات ۹۸، گام دوم انقلاب، قانونمداری و بی‌طرفی، انسجام ملی» نخستین انتخابات گام دوم انقلاب است..

در تمام سالهای پس از انقلاب اسلامی با وجود تمام فراز و نشیب هایی که در زمینه های مختلف رخ داده است اما همواره شرکت در انتخابات به مثابه یک تکلیف شرعی برای مردم ما مظرح بوده و با حضور مسئولانه خود، مردمی بودن نظام را به رخ جهانیان کشانده اند حال اینبار هم در انتخابات یازدهم حضور پیدا خواهند.

اما در این بین خبر مبتلا شدن دو فرد به کرونا ویروس در قم، باعث شد تا رسانه های معاند نیز فضا را بر دست گرفته تا با دامن زدن به شایعات لطمه ای به حضور مردم در انتخابات بزنند.

سعید نورمحمدی فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی رکنا در خصوص این مسئله که آیا خبر کرونا در ناامید سازی مردم تاثیر گذاشته است بیان کرد: ناامید کردن مردم از صندوق رای، سال گذشته آغاز شد. شرایط کلی کشور از مسائل اقتصادی گرفته تا سقوط هواپیما و شبکه هایی مثل اینترنشنال و منو تو تا حدودی در ناامیدی مردم موفق بودند از طرفی عملکرد دولت و اصلاح طلبان به گونه ای بود که ما را به این نقطه رسانده است. باید از مردم عذر خواهی صورت می‌گرفت و شرایط کشور را صادقانه با آنها مطرح می‌کردیم.

وی ادامه داد: سازماندهی در نیروهای اصلاح طلب ضعیف بود و تصمیم شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان برای اینکه لیست ندهند و تخریب اصلاح طلبان از سوی کسانی که لیست دادند، باعث شد تا حدودی مردم از صندوق رای ناامید شوند.

نورمحمدی در پایان درباره این مسئله که حضور مردم پای صندوق های رای چگونه خواهد بود اعلام کرد: شرایط در شهرستان ها و تهران مانند دوره هشتم و نهم است. یعنی لیست اصولگرایان با همان مقدار پیروز انتخابات خواهد شد.

حمید عسگری کارشناس ارتباطات در گفت‌وگو با خبرنگار رکنا، درباره خبر شیوع کرونا ویروس در کشور گفت: اینکه این خبر نزدیک انتخابات منتشر شد خود جای بحث دارد چرا که ویروس یک فرایندی دارد در حالی که گفته شده دو نفر فوت کرده اند یعنی باید آن افراد بازه زمانی ویروس را طی می‌کردند.

وی ادامه داد: هم اکنون اطلاع رسانی صحیحی از سوی وزارت بهداشت صورت نمی‌گیرد بنابراین بهانه خوبی به دست رسانه های خارجی افتاده است تا یک شو تبلیغاتی به بهانه تکثیر کرونا ویروس راه بیاندازند که مردم پای صندوق های رای نروند.

این کارشناس ارتباطات در پایان تاکید کرد: مسائل پیش آمده تا حدودی مشکوک است بنابراین مراجع رسمی باید سرعت اطلاع رسانی خود را سریع و صحیح انجام دهند تا افکار عمومی به دنبال شایعات نروند. بنابراین وزارت بهداشت باید به صورت جدی تر به این موضوع ورود پیدا بکند.

گفتنی است که آنقدر که در اخبار ما مطالعه می‌کنیم کرونا ویروس کشنده نیست و حتی آمار کشته شده ها از طریق آنفولانزا در جهان بیش از کرونا ویروس است. فلذا مردم با رعایت مسائل بهداشتی از قبیل شستن دست ها به صورت مکرر و استفاده ماسک های معمولی در امکان عمومی مثل مترو و اتوبوس می‌توانند از مبتلا شدن به این بیماری جلوگیری کنند.

بنابراین امید است شرکت کنندگان در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، بتوانند با انتخاب صلح و درست و حضوری پر شور و شعور در انتخابات تلاش و معادلات دشمنان انقلاب و نظام را که دنبال القای یاس و ناامیدی در جامعه هستند را برهم بزنند و با حضوری یکپارچه و آگاهانه، زمینه ساز پیشرفت و کشور شوند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟