به گزارش رکنا، «وارونمایی حقیقت» با توسل به تحریف و سانسور، از عادات جاری فعالان ضدانقلاب و رسانه‌های بیگانه برای پیشبرد اهداف تبلیغاتی است.

همزمانی فتنه‌های ضدامنیتی در ایران و عراق، مجال تازه‌ای برای این اقدام غیراخلاقی فراهم ساخته است.

در تازه‌ترین نمونه، "باربارا لیف" تحلیلگر ارشد اندیشکده واشنگتن که در مقطعی سفیر امریکا در امارات متحده عربی هم بوده است، طی مصاحبه‌ای با تلویزیون فارسی "صدای امریکا" ادعا کرد:

«رویکرد‌های آیت الله خامنه‌ای و آیت الله سیستانی در قبال معترضان ایران و عراق، "متضاد" است. رهبر ایران از دست‌های خارجی پشت اعتراضات سخن گفته، اما مرجع شیعیان عراق خواستار اصلاحات شده است.»

ادعای جنجالی تحلیگر آمریکایی درباره رهبر معظم انقلاب و آیت الله سیستانی

گفتنی است این دیپلمات امریکایی در تحلیل جهت‌دار خود، موضع مرجعیت نجف را سانسور و مصادره به مطلوب کرده است.

در حالی که آیت‌الله سیستانی نیز در آخرین پیامشان با صراحت خواستار برخورد با عوامل نفوذی در بین معترضان عراقی شده و درباره توطئه دشمن هشدار داده‌اند.

بخشی از پیام دیروز آیت‌الله سیستانی را که در خطبه‌های نماز جمعه عتبات قرائت شد، با هم مرور می‌کنیم:

«تظاهرکنندگان مسالمت‌جو از حملات افراد "نفوذی" و تجمعات آن‌ها حذر کنند... "دشمن" با ابزارهایش برای تحقق اهداف بدخواهانه‌ای نظیر گسترش هرج و مرج، ویرانی، جنگ داخلی و بازگرداندن کشور به دوران دیکتاتوری در حال "توطئه" است.»

چنان‌که ملاحظه فرمودید، این‌ها کلیدواژه‌های آشنایی هستند که در کلام رهبر انقلاب نیز به‌مناسبت‌های گوناگون ـ ازجمله ناآرامی‌های اخیر ـ تکرار شده‌اند و هشدار‌های مشابه مرجعیت نجف، حاکی از پیوند راهبردی این دو شخصیت ارزشمند می‌باشد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟