به گزارش رکنا،  به نقل از برنا، «سهیلا جلودارزاده»، عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس شورای اسلامی، درباره «بازداشت کارگران هفت‌تپه» گفت: گزارشی که کارگران هفت‌تپه می‌خواستند به دست کمیسیون اجتماعی برسانند و در راه بخاطر آن گزارش بازداشت شدند، توسط محجوب در صحن علنی خوانده شد. ماجرا از این قرار است که شورای تامین استان تشکیل شده و در آنجا تصمیم گرفته می‌شود که این کارگران به مجلس نیایند تا صحبتی نکنند، به همین دلیل بازداشت شدند. نمی‌دانم چه مراوداتی انجام می‌شود که شاهد چنین اتفاقاتی هستیم. چرا نباید اجازه دهیم صاحبان انقلاب از اموال انقلاب محافظت کنند؟

او در ادامه بیان کرد: هیچ شکی نیست که واگذاری هفت‌تپه غلط بوده و کسی که آنجا را خریداری کرده، این کاره نیست. این مساحت زمین را در تعداد زیادی از کشورهای دنیا، به دو نفر می‌فروشند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: کارگر اگر اعتراض نکند خائن به خدا، ملت و خودش است. چرا باید مقامات استان کارگران را بازداشت کنند. شورای تامین باید امنیت برای کارگر ایجاد نکند نه این که آنها را بازداشت کند.

او در خصوص «امنیتی خواندن ماجرای کارگران هفت‌تپه» گفت: طبیعی است در کشوری با این تعداد زیاد دشمن، که به مراکز هسته‌ای‌اش نفوذی یافت می‌شود، معلوم است در تظاهرات کارگری هم یک نفر پیدا شود. اینها به هم ربطی ندارد و باید به اصل موضوع رسیدگی کرد. اصل موضوع حق کارگران است که نمی‌شود گفت کارگری که چند ماه حقوق نگرفته، صبر و سکوت کند.

جلودارزاده بیان کرد: کارگر وقتی می‌بیند محل کارش از بین می‌رود و کسی که اسم سگ خود را می‌گذارد «بابک»، منابع کشورش را به غارت می‌برد، اعتراض می‌کند. وجب به وجب خوزستان پر از خون شهداست.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟