به گزارش رکنا به نقل از خبرگزاری رویترز، به گفته سازمان دهندگان راهپیمایی روز جهانی زن در پاکستان، همه زنانی که در این مراسم شرکت داشتند در شبکه‌های اجتماعی پیام تهدید آمیز دریافت کرده و با قتل و تجاوز تهدید شده اند.

نیقات داد، یکی از سازمان دهندگان راهپیمایی روز زن در پاکستان به خبرگزاری رویترز گفت: مسئولین این مراسم با شکایت به دادگاه عمومی از اداره تحقیقات فدرال پاکستان خواسته اند تا آزار و اذیت آنلاین زنان را مورد بررسی قرار دهند.

داد افزود: برخی پیام‌ها از تهدید به تجاوز فراتر رفته و شرکت کنندگان به قتل تهدید شده اند. این مقام همچنین از تعلیق یکی از حساب‌های تهدیدکنندگان خبر داد.

در روز ۸ مارس سال جاری میلادی، همزمان با روز جهانی زن، هزاران زن پاکستانی در اعتراض به وضعیت خود راهپیمایی کردند. برخی آمار‌ها شمار شرکت کنندگان در این راهپیمایی را بیش از ۷ هزار نفر اعلام کردند که این واکنش منفی گروه‌های افراطی را به دنبال داشته است.

بر اساس نظرسنجی تامسون رویترز، پاکستان، ششمین کشور خطرناک برای زنان در سال ۲۰۱۸ بوده است. طبق گزارش دیده بان حقوق بشر، در سال گذشته میلادی ۱۰۰۰ قتل ناموسی زنان در این کشور گزارش شده که بیشتر آن‌ها [زنان و دختران] به دست اقوام و خانواده خودشان به قتل رسیده اند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟