به گزارش رکنا،امیر سرتیپ‌ «امیر حاتمی» امروز- شنبه- در همایش فرماندهان و شورای بسیج که در شهرک امام خمینی (ره) تهران برگزار شد به شکوفایی های صنعت دفاعی ایران اشاره کرد و اظهارداشت: مطالب کمی درمورد توان دفاعی ایران گفته شده است، توان دفاعی کشور دهها برابر آنچه که در رسانه اعلام می شود، است.

وی با بیان این که هر آنچه می گویم حقیقت و محصول تفکر بسیجی است، تاکید کرد: روزی که صنعت دفاع را تحریم کردند ما توانستیم با تکیه بر ظرفیت داخلی توان خود را افزایش دهیم.

وزیر دفاع به تحریم های جدید آمریکا علیه ایران اشاره کرد و گفت: همانطور که جنگ تحمیلی تبدیل به یک فرصت برای قدرتمندتر شدن دفاعی ایران شد این تحریم ها نیز تبدیل به فرصتی برای از بین بردن ضعف های اقتصادی کشور می شود.

امیر حاتمی بسیج را مجموعه ای خلاق دانست و گفت: ما باید توان دفاعی کشور را تقویت کنیم و عناصر اصلی را مبنا قرار دهیم.

وی خطاب به بسیجیان وزارت دفاع تصریح کرد: از بسیج توقع داریم که در مرحله نخست به دنبال توسعه تفکر بسیجی در همه لایحه های این وزارتخانه باشد.

وزیر دفاع با بیان این که بسیج امروز از بسیج نظامی عبور کرده است، افزود : بسیج کارکرد وسیع تری دارد باید امکانات را همان جایی متمرکز کنیم که مرکز هجوم دشمن است.

امیر حاتمی با بیان این که بسیجیان و تفکر بسیجی در تولید هواپیمای جنگنده کوثر نقش بسزایی داشتند، اظهار داشت: در ساخت و ارتفاع موشک ها، دقت و انواع رادارها و سلاح های رزمی هوایی و پدافندی بسیجیان نقش بسیاری دارند و البته می تواند نقش بیشتری ایفا کنند.

وزیر دفاع تصریح کرد: به هیچ وجه نباید خود را به مهندسی معکوس محدود کنیم ما می توانیم خلاقیت های بسیاری داشته باشیم.

امیر حاتمی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: آمریکایی های خبیث که با تمام توان علیه تک تک ملت ایران دشمنی می کنند و به دروغ می‌گویند به دنبال حمایت از ملت ایران هستند در دوران دفاع مقدس از صدام حمایت کردند.

وی با بیان این که رهنمودهای امام(ره) جنگ تحمیلی را تبدیل به یک فرصت بزرگ کرد، افزود: یکی از فرصت های دفاع مقدس پر رنگ تر و ارزنده تر شدن نقش بسیج و ناامیدی دشمن از راه نظامی بود.

وی یادآور شد: درخت تنومند بسیج ریشه دارتر و به الگویی برای جوانان جهان و منطقه شده است، ارتش رژیم ‌صهیونیستی بعد از بسیج جوانان حزب الله، طعم شکست را چشید و از لبنان خارج شد و دور سرزمین اشغالی خود را دیوار کشید تا از تفکر بسیجی مصون بماند.

وزیر دفاع با بیان این که مقاومت در لبنان، فلسطین، عراق و سوریه نهادینه شده است، گفت: آمریکایی هایی که نمی توانند صبر مردم ایران را تحمل کنند با جمع کردن اشرار از سراسر دنیا گروه های تروریستی را آموزش دادند و توانستند سرزمین قابل توجهی را در سوریه و عراق در اختیار بگیرند اما آنچه باعث شکست آمریکای جنایتکار در منطقه شد همین تفکر بسیجی بود.

امیر حاتمی افزود: زمانی که مراجع عظام تقلید دستور حضور پرشور دادند تمام رشته های آمریکا پنبه شد و تروریست Terrorist ها از بین رفتند.

وی با بیان این که در یمن نیز شاهد همین برخورد آمریکا هستیم، عنوان کرد: یمن خار چشم آمریکایی ها است؛ امروز مردم رشید، مقاوم و فقیر یمن در مقابل توطئه ای بزرگ ایستادگی کردند.

وزیر دفاع ادامه داد: رژیم کودک کش سعودی با تشکیل ائتلاف و دریافت چراغ سبز از آمریکا و خرید انبوه سلاح به یمن تجاوز Rape کرد.

امیر حاتمی عنوان کرد: تصور آنها این بود که یمن از پا می افتد اما این کشور با دستان خالی مقاومت کرد و امروز شرایطی پیش آمده است که آمریکایی ها با دروغ به دنبال اتهام‌زنی به جمهوری اسلامی ایران هستند که اینها بودند که اجازه ندادند توطئه ما به نتیجه برسد.

وی با تاکید بر این که ما با تمام توان از تمام ملت های مظلوم حمایت معنوی می کنیم، گفت: کمک مستشاری در مقابل تروریست ها انجام می دهیم اما آنچه موجب پیروزی می شود، روحیه مقاوم ملت هایی است که حاضر نیستند تن به ظلم بدهند.

اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟