فراخان که منتقد سیاست های دولت آمریکا و از دمکرات های این کشور است، روز یکشنبه هفته جاری در جریان سفر به ایران، از سیاست های دولت امریکا انتقاد کرد و همچنین فریاد «مرگ بر اسرائیل» سر داد ؛ پسر ارشد ترامپ Trump در واکنش به این اقدام، با انتشار توییتی، دمکرات ها را مورد نکوهش قرار داد. 
«اشمولی بوتیچ» خاخام آمریکایی نیز به سفر فراخان به ایران واکنش نشان داد و از دمکرات های آمریکا خواست اقدام وی را محکوم کنند. 
این خاخام در توییتی نوشت: چه کسی شنیده است یک آمریکایی به کشوری خارجی سفر کند و فریاد مرگ بر آمریکا سر دهد؟ بیل کلینتون که به تازگی با وی (فراخان) دیده شد، باراک اوباما که با او عکس گرفت و «کوری بوکر» (سناتور دمکرات آمریکا) کجایند که وی را محکوم کنند. 
فراخان در جریان سفر خود به ایران، در نشستی که در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: آمریکا هرگز کشوری دمکرات نبوده است. 
وی در جلسه دیدار با محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به دولت آمریکا هشدار می دهم که تحریم ایران، اشتباهی بزرگ است. 
فراخان پیشتر در ماه جاری یهودیان را به موریانه تشبیه کرد و «چلسی کلینتون» دختر کلینتون ها موضع یهودستیزانه فراخان را خطرناک برشمرد.
رهبر امت اسلام آمریکا در سال 2016 گفته بود که اگر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شود، کشور را به اعماق جهنم فرو می برد.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

 

آیا این خبر مفید بود؟