13 حفار غیرمجاز در استان سمنان دستگیر شدند

به گزارش رکنا، سرهنگ ابوالقاسم کربلایی غلامی فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان با بیان اینکه طی سال جاری ۱۴ هزار مورد بازدید از آثار تاریخی ثبت و شناسایی‌شده استان به انجام رسید گفت: طی این بازرسی‌ها ۱۳ حفار غیرمجاز شناسایی و دستگیر شدند.

او بابیان اینکه هوشیاری یگان حفاظت میراث فرهنگی مانع از حفاری در مناطق تاریخی استان سمنان شده است افزود: بیش از یک هزار و ۸۳۳ اثر تاریخی، فرهنگی، طبیعی و معنوی در استان شناسایی‌شده که این مهم صیانت هر چه بیشتر از منطقه را می‌طلبد.

ضبط آثار مکشوفه به نفع دولت

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان بابیان اینکه ۸۵۶ اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است ابراز داشت: قطعاً وسعت و پراکندگی استان سمنان و لزوم حفظ و حراست از میراث نیاکان نیازمند مشارکت مردم است که بدون حضور آن‌ها این امر میسر نخواهد بود.

غلامی بابیان این‌که در صورت کشف آثار مکشوفه از حفاران غیرمجاز اموال به نفع دولت ضبط می‌شود اضافه کرد: شماره تلفن ۳۱۷۰۵ آماده دریافت گزارش‌های مردمی است که انتظار می‌رود شهروندان در این زمینه مساعدت لازم را با میراث فرهنگی داشته باشند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟