افطاری این نوشیدنی را زیاد نخورید

به گزارش رکنا،ایمان فکری، افزود: برای وعده افطار نوشیدن یک لیوان آب همراه با نعناع و دو قطره لیمو توصیه می‌شود، این نوشیدنی قلیایی است و پس از افطار برای خنثی کردن اسیدیته معده عمل می‌کند و باعث کاهش چربی سوزی و ضعف ایمنی بدن می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه مقدار مایعاتی که یک فرد بالغ مصرف می‌کند نباید کمتر از دو لیتر در روز باشد، تصریح کرد: این مقدار برای از بین بردن چربی‌ها و سموم در بدن ما مؤثر است، همچنین هضم غذا را تسهیل، از یبوست جلوگیری و شادابی پوست را حفظ می‌کند.
این مشاور تغذیه، خاطرنشان کرد: مصرف آب میوه‌های طبیعی که بدون قند باشند مانند تمر هندی، آب پرتقال در ماه رمضان برای رفع تشنگی مؤثر است. به بیماران مبتلا به نقرس، افرادی که کلسترول بالا دارند و یا از بیماری‌های کلیوی رنج می‌برند، توصیه می‌شود از آب میوه‌های طبیعی مانند آب گریپ فروت، جعفری آب پز و آب خیار استفاده کنند.

فکری در خصوص مقدار آب مورد نیاز بدن، اظهار کرد: این مقدار از فردی به فرد دیگر متفاوت است اما می‌توان با توجه به وزن فرد تعیین کرد که به ازای هر ۱۰ کیلوگرم به مقدار یک لیوان آب مصرف شود، بنابراین کسی که مثلاً ۶۰ کیلوگرم وزن دارد نباید کمتر از ۶ لیوان آب بنوشد و بهتر است به طور متوسط دو لیتر در روز مصرف کند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟